Výhled na třetí čtvrtletí (6). Kryptoměny: Současná situace vzala trhu vítr z plachet a tlak se zvyšuje

Názor
Na prahu třetího čtvrtletí se kryptoměny nacházejí v zemi nikoho, kde čekají na změny všeobecných ekonomických nálad, právní úpravy a využití ze strany institucí, ale i na další informace o digitálních měnách centrálních bank, které jim mohou v budoucnu konkurovat.
Na prahu třetího čtvrtletí letošního roku se kryptoměny nacházejí v zemi nikoho, kde čekají na změny všeobecných ekonomických nálad a právní úpravy. Ilustrační foto: Pixabay.com

Udeřila na kryptoměny zima, nebo nabízí medvědí trh příležitost připravit se na další vzestup, až se kryptoprostor ozdraví a pročistí? Bitcoin byl označován jako „zlato 21. století“. Letošní vývoj na trzích však tento narativ rychle ukončil.

V roce 2022 je korelace mezi bitcoinem a indexem Nasdaq-100 rekordně vysoká. Investice do kryptoměn se tak chovají spíše jako standardní riziková aktiva a podobají se zejména technologickým akciím.

V této době značných korelací vám kryptoměny nejspíš moc nepomohou diverzifikovat portfolio a rozložit rizika. Zdá se, že v průběhu roku 2022 klesá využívání kryptotechnologií a zainteresované strany se nemohou shodnout na tom, co v příštích měsících od kryptoměn očekávat.

PSALI JSME:
Cena jednoho bitcoinu propadla pod 20 tisíc dolarů

Kryptoměnám zoufale chybí pořádný legislativní rámec a je možné, že právě začíná pročišťování celého odvětví, neboť se očekává, že USA i EU představí přísnější legislativní rámec pro digitální aktiva, než se původně čekalo.

Pesimisti považují rok 2022 za příchod kryptoměnové zimy, kdy nižší ceny kryptoměn půjdou ruku v ruce s omezováním využití kryptoaplikací, až vznikne negativní zpětnovazební smyčka. Optimisti naopak doufají, že když se zvýší chuť investovat do krypta, způsobí to růst cen i ochoty využívat kryptotechnologie, což nastartuje pozitivní spirálu.

Medvědí trh potom vidí jako příležitost připravit se na další růst cen a jako ozdravné pročištění kryptoprostoru, který tak může získat zpět část stability a spolehlivosti, o něž v první polovině roku přišel.

Autor je hlavní kvantitativní analytik společnosti Saxo Bank
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Cena bitcoinu se propadla jako nikdy v historii

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB