Výhled na třetí čtvrtletí (6). Kryptoměny: Současná situace vzala trhu vítr z plachet a tlak se zvyšuje

Názor
Na prahu třetího čtvrtletí se kryptoměny nacházejí v zemi nikoho, kde čekají na změny všeobecných ekonomických nálad, právní úpravy a využití ze strany institucí, ale i na další informace o digitálních měnách centrálních bank, které jim mohou v budoucnu konkurovat.
Na prahu třetího čtvrtletí letošního roku se kryptoměny nacházejí v zemi nikoho, kde čekají na změny všeobecných ekonomických nálad a právní úpravy. Ilustrační foto: Pixabay.com

Udeřila na kryptoměny zima, nebo nabízí medvědí trh příležitost připravit se na další vzestup, až se kryptoprostor ozdraví a pročistí? Bitcoin byl označován jako „zlato 21. století“. Letošní vývoj na trzích však tento narativ rychle ukončil.

V roce 2022 je korelace mezi bitcoinem a indexem Nasdaq-100 rekordně vysoká. Investice do kryptoměn se tak chovají spíše jako standardní riziková aktiva a podobají se zejména technologickým akciím.

V této době značných korelací vám kryptoměny nejspíš moc nepomohou diverzifikovat portfolio a rozložit rizika. Zdá se, že v průběhu roku 2022 klesá využívání kryptotechnologií a zainteresované strany se nemohou shodnout na tom, co v příštích měsících od kryptoměn očekávat.

PSALI JSME:
Cena jednoho bitcoinu propadla pod 20 tisíc dolarů

Kryptoměnám zoufale chybí pořádný legislativní rámec a je možné, že právě začíná pročišťování celého odvětví, neboť se očekává, že USA i EU představí přísnější legislativní rámec pro digitální aktiva, než se původně čekalo.

Pesimisti považují rok 2022 za příchod kryptoměnové zimy, kdy nižší ceny kryptoměn půjdou ruku v ruce s omezováním využití kryptoaplikací, až vznikne negativní zpětnovazební smyčka. Optimisti naopak doufají, že když se zvýší chuť investovat do krypta, způsobí to růst cen i ochoty využívat kryptotechnologie, což nastartuje pozitivní spirálu.

Medvědí trh potom vidí jako příležitost připravit se na další růst cen a jako ozdravné pročištění kryptoprostoru, který tak může získat zpět část stability a spolehlivosti, o něž v první polovině roku přišel.

Autor je hlavní kvantitativní analytik společnosti Saxo Bank
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Cena bitcoinu se propadla jako nikdy v historii

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Daňová škatulata: Od ledna zdraží (skoro) vše

Poradna
Poslanci a následně senátoři schválili novely zákonů, které jsou nezbytné k tomu, aby vstoupil v platnost tzv. konsolidační balíček, představený letos v květnu. Oproti jarním návrhům došlo k několika dílčím změnám, avšak podstata zůstává stejná – od ledna si sáhne hlouběji do peněženky úplně každý. Jakého zboží se nová opatření týkají?