Výjimečný křeček obchodující s kryptoměnami zemřel

Pravděpodobně nejznámější křeček na světě zemřel. Pan Goxx se proslavil investicemi ve světě kryptoměn. Pokyny k obchodování zadával pomocí speciálně upravené klece, ve které žil. Na svém běhacím kole vybíral různé typy kryptoměn. Ty následně nakupoval a prodával pomocí probíhání skrze dva tunýlky.
„Investiční strategie pana Goxxe byla úspěšná jen v krátkém období, kdy povětšinou narůstala tržní kapitalizace kryptoměn. Určitě není vhodné ji napodobovat,“ říká ekonom Štěpán Křeček. Ilustrační foto: Volné dílo, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1772200

Pan Goxx toho za svůj život dokázal mnoho. Na sociální síti Twitter nasbíral 18 500 fanoušků. Měl vlastí živé vysílání, které sledovali tisíce lidí. Hlavně však jím sestavené portfolio kryptoměn dokázalo porážet portfolia sestavovaná lidskými investory. Tím ukázal celému světu, že úspěchy na kryptoměnových trzích mohou být krátkodobě do značné míry náhodné.

Obchodní kariéra pana Goxxe byla krátká. Trvala jen od června do listopadu letošního roku. Za tu dobu však dokázal zhodnotit své portfolio o 19,7 procenta. V některých obdobích svého investování přitom dosahoval většího zhodnocení, než vytvářel americký akciový index S&P 500.

Autor je hlavní ekonom společnosti BH Securities
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Jeden bitcoin bude stát tři miliony korun ještě letos, říká analytik, který se zatím nemýlil

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Jaká je budoucnost výškových dřevostaveb v Česku?

Analýza
V České republice stále platí zastaralá norma omezující výšku dřevostaveb na devět, respektive dvanáct metrů. Legislativa by se však měla brzy změnit. S ohledem na nespornou ekonomickou výnosnost projektů chtějí developeři stavět minimálně osmipatrové stavby (22,5 m), s výhledem do budoucna až osmdesátimetrové projekty, a to tzv. inženýrským způsobem.