Výkonným ředitelem společnosti Bankovní identita byl jmenován Marek Růžička

Výkonným ředitelem společnosti Bankovní identita se s účinností od 1. září stává Marek Růžička (46 let). Předsedou představenstva společnosti Bankovní identita byl zvolen Jan Blažek (42 let).
Výkonným ředitelem společnosti Bankovní identita byl jmenován Marek Růžička. Foto: Bankovní identita

„Pracovat pro Bankovní identitu je pro mě velkou ctí a výzvou. Chci se zaměřit na to, aby co nejvíce firem umělo nabízet výhody bankovní identity svým klientům. Bankovní identita má obrovský potenciál, je to skutečně revoluční nástroj a jsem si jistý, že bude patřit k hlavním hnacím motorům celkové digitalizace České republiky,“ říká Marek Růžička.

„Firmám bankovní identita přináší zjednodušení podnikání, více klientů a jejich rychlejší a pohodlnější obsluhu. Bankovní identita vám usnadní přihlašování a ověřování, potvrzování transakcí a umožní digitálně podepisovat dokumenty. Využití služeb bankovní identity bude stále více,“ doplňuje Jan Blažek, který je u projektu bankovní identity od samého počátku.

Marek Růžička poslední tři roky rozvíjel českou technologickou společnost Datasys z pozice generálního ředitele. Profesní dráhu zahájil v roce 1998 v globální poradenské společnosti Accenture, kde pracoval jako konzultant pro řízení technologických a organizačních změn a systémovou integraci.

Později působil v konzultační divizi Hewlett-Packard jako manažer pro aplikační vývoj a infrastrukturu a jako ředitel divize HP Software. Od roku 2010 měl na starosti řízení obchodních týmů pro korporátní zákazníky ve společnosti O2 Czech Republic, vedení Business divize O2 a následně vedení divize sítí a IT v roli provozního ředitele společnosti.

Marek Růžička je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze, se kterou nadále externě spolupracuje při hodnocení doktorských disertačních prací. Působí také jako mentor inovačních projektů v akcelerátoru StartupYard.

Společnost Bankovní identita pomocí digitální platformy BankID propojuje firmy a instituce s bankami. Pro občany představuje bankovní identita prostředek, pomocí kterého se mohou bezpečně a jednoduše elektronicky prokázat při používání online služeb státu, třeba na Portálu občana, firem nebo institucí. Používá se stejně, jako funguje přihlašování k internetovému bankovnictví.

Akcionáři společnosti Bankovní identita, a.s. jsou Air Bank, Česká spořitelna, ČSOB, Equa bank, Fio banka, Komerční banka, mBank, Moneta, Raiffeisenbank a UniCredit Bank.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Začal Global Money Week 2024

Od pondělí 18. do neděle 24. března 2024 se v České republice koná 12. ročník celosvětové vzdělávací akce Global Money Week. Česká bankovní asociace letos v jeho rámci opět pořádá národní kolo finančně-vědomostní …

Jak zajistit pojištění kola proti krádeži

Plánujete pořízení nového jízdního kola, abyste si již brzy mohli užívat první jarní vyjížďky? Pak byste měli pamatovat na to, že krádeže kol jsou v České republice velice časté. Podle policejních odhadů je ročně …

Predikce ceny bitcoinu v roce 2024: Co říkají experti?

Rok 2023 pro bitcoin znamenal jízdu na horské dráze. Po rekordním růstu v roce 2021 zažila tato nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna (BTC) v roce 2022 prudký pokles a klesla pod 20 000 amerických dolarů (USD). V …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Letní tábory pro děti už stojí skoro stejně, jako dovolená u moře

Průzkum
Pobyt v chatce nebo ve stanu v českých luzích a hájích je mnohdy srovnatelný s cenou levnějších zájezdů k moři. Třetina rodičů očekává, že si letos za letní tábor pro své děti připlatí k moři. Každý pátý rodič počítá, že za svou dceru nebo syna zaplatí více než deset tisíc korun. Ukázalo šetření společnosti Provident Financial, který mají Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz) k dispozici.