Výlet na pár hodin do zahraničí: S pojistkou nebo bez ní?

Plánujete, že během příštích týdnů vyrazíte nasát předvánoční atmosféru na trhy u našich zahraničních sousedů? Myslete na to, že i jednodenní výlet do zahraničí je cesta do zahraničí jako každá jiná. A bez cestovního pojištění by se vám takový výlet mohl nepříjemně prodražit.
Ilustrační foto: Pixabay

Základem jakékoliv cesty do ciziny je cestovní pojištění. Pojišťovny se ne nadarmo předhánějí v publikování příběhů, co všechno musely řešit u svých pojištěnců – stát se totiž může opravdu cokoliv.

Spoléhat se při cestování – byť i jen jednodenní nebo na pár hodin – pouze na Evropský průkaz zdravotního pojištění (EPZP) či na cestovní pojištění zahrnuté v rámci platebních karet se totiž nemusí vyplatit.

Podle odborníků je proto vhodné kombinovat tato pojištění s komerčním cestovním pojištěním, které uzavřete ještě před cestou. Dnes už kvůli tomu není nutné chodit na pobočku, většina pojišťoven totiž nabízí možnost sjednat základní pojištění on-line a některé k tomuto kanálu dokonce motivují své klienty slevou.

PSALI JSME:
Nečekané výdaje za dovolenou: Pětina Čechů odjíždí bez cestovního pojištění

Je ale třeba věnovat pozornost dvěma důležitým věcem. Tou první je dostatečná výše sjednaných limitů, kdyby se přeci jen vám nebo někomu z vašich blízkých něco stalo. Tou druhou pak tzv. karenční doba. Jinými slovy to, odkdy přesně sjednané cestovní pojištění začne platit. Každá z pojišťoven to má nastaveno jinak, takže se vyplatí projít si více nabídek.

A ještě rada na závěr. Ani sjednání on-line cestovního pojištění nenechávejte na poslední chvíli – třeba na páteční večer, pokud máte v úmyslu vyrazit na cesty už v sobotu ráno –  a platbu nejlépe hned uhraďte kartou. Platbu bankovním převodem pojišťovna totiž obdrží nejdříve v pondělí, protože o víkendech si finanční instituce mezi sebou peníze neposílají.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Pojištění

Fígl na pojišťovnu? Dejte značku auta do depozitu

Plánujete na pár měsíců odstavit auto, protože míříte na dlouhodobý zahraniční pobyt, používáte služební vůz, vlastníte sezónní vozidlo, nebo neradi jezdíte v zimě? Navíc se vám nechce za nepoužívané auto platit pojistka?

Čeští smolaři v zahraničí

Pokud se chcete zasmát cizímu neštěstí, jste na správném místě. Tímto článkem totiž volně navazujeme na včerejší kuriózní hlášení klientů pojišťoven. Se svou trochou do mlýna totiž přispěla i ERV Evropská pojišťovna …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Daně se týkají i zaměstnanců

Poradna
Také si myslíte, že se daně týkají především podnikatelů, protože za zaměstnance všechno zařídí mzdová účtárna? To je omyl! A navíc vás může stát dost peněz, protože zaměstnavatel může ve vašem případě uplatnit jen takové daňové zvýhodnění, k němuž mu dodáte podklady. A ty zase budete zajišťovat jen v případě, že se o uplatňovaných výhodách předem dozvíte.