Výlet na pár hodin do zahraničí: S pojistkou nebo bez ní?

Plánujete, že během příštích týdnů vyrazíte nasát předvánoční atmosféru na trhy u našich zahraničních sousedů? Myslete na to, že i jednodenní výlet do zahraničí je cesta do zahraničí jako každá jiná. A bez cestovního pojištění by se vám takový výlet mohl nepříjemně prodražit.
Ilustrační foto: Pixabay

Základem jakékoliv cesty do ciziny je cestovní pojištění. Pojišťovny se ne nadarmo předhánějí v publikování příběhů, co všechno musely řešit u svých pojištěnců – stát se totiž může opravdu cokoliv.

Spoléhat se při cestování – byť i jen jednodenní nebo na pár hodin – pouze na Evropský průkaz zdravotního pojištění (EPZP) či na cestovní pojištění zahrnuté v rámci platebních karet se totiž nemusí vyplatit.

Podle odborníků je proto vhodné kombinovat tato pojištění s komerčním cestovním pojištěním, které uzavřete ještě před cestou. Dnes už kvůli tomu není nutné chodit na pobočku, většina pojišťoven totiž nabízí možnost sjednat základní pojištění on-line a některé k tomuto kanálu dokonce motivují své klienty slevou.

PSALI JSME:
Nečekané výdaje za dovolenou: Pětina Čechů odjíždí bez cestovního pojištění

Je ale třeba věnovat pozornost dvěma důležitým věcem. Tou první je dostatečná výše sjednaných limitů, kdyby se přeci jen vám nebo někomu z vašich blízkých něco stalo. Tou druhou pak tzv. karenční doba. Jinými slovy to, odkdy přesně sjednané cestovní pojištění začne platit. Každá z pojišťoven to má nastaveno jinak, takže se vyplatí projít si více nabídek.

A ještě rada na závěr. Ani sjednání on-line cestovního pojištění nenechávejte na poslední chvíli – třeba na páteční večer, pokud máte v úmyslu vyrazit na cesty už v sobotu ráno –  a platbu nejlépe hned uhraďte kartou. Platbu bankovním převodem pojišťovna totiž obdrží nejdříve v pondělí, protože o víkendech si finanční instituce mezi sebou peníze neposílají.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Pojištění

Pátek třináctého nebo prokleté pondělí?

Nejvíce pojistných událostí vzniká první den pracovního týdne, všimla si pojišťovna Allianz. Zkontrolovala totiž statistiky všech pojistných událostí od roku 2015 a výsledek je jednoznačný – v pondělí byste raději …

Jak na pojištění invalidity

Často se setkávám s dotazem, jaký produkt na trhu je ten nejlepší a jaký bych doporučila. Zdánlivě jednoduchá otázka, ale odpověď už tak zcela jednoznačná není. Vždyť ani klienti nejsou stejní – nemusejí mít stejné …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Část domácností se řítí do finanční propasti

Hospodaření některých českých domácností je dlouhodobě jen těžko udržitelné. Ačkoli se majetková a finanční situace za poslední dvě dekády celkově zvedla, je tu i jeden hodně rizikový faktor: v porovnání s výší mezd …

Měli by mít Češi na trhu práce přednost? V Česku už pracuje přes půl milionu cizinců

Analýza
Nadprůměrně pozitivní ekonomický vývoj Česka a vysoká životní úroveň, která je na obdobné té v západoevropských zemích. To jsou lákadla pro kvalifikované pracovní síly ze zemí severní, západní a jižní Evropy. Od našeho vstupu do EU v roce 2004 v Česku značně přibylo zaměstnaných cizinců z ekonomicky vyspělejších evropských zemí – za prací k nám přišlo 25 tisíc nových pracovníků.

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru