Vzestup ceny bitcoinu a falešné naděje

Názor
Minulý týden se cena bitcoinu na platformě eToro vyšplhala nad 27 600 amerických dolarů, ale rally neměla dlouhého trvání, protože se na trh vrátily obavy z načasování spuštění spotového ETF.
Minulý týden se cena bitcoinu na platformě eToro vyšplhala nad 27 600 amerických dolarů, ale rally neměla dlouhého trvání. Ilustrační foto: Pixabay.com

Kryptoměna začala nový týden kolem 25 700 dolarů a i přes rally uprostřed týdne nyní opět klesla a obchoduje se kolem podobné úrovně. Ether zaznamenal v podstatě stejnou situaci, když minulý týden začal kolem 1 630 dolarů a v úterý se vyšplhal nad 1 720 dolarů. Od té doby také ustoupil a nyní se pohybuje těsně pod 1 620 dolary.

Se začátkem září zůstává trh s kryptoměnami na hraně, s tím, jak různé makroekonomické a regulační události i nadále nechávají investory v nejistotě. Vzhledem k tomu, že cesta k nižším sazbám je stále nejasná a na schválení bitcoinového spotového ETF (Exchange Traded Fund neboli burzovně obchodovaný fond, pozn. red.) se stále čeká, bude trh o dalším směřování hlavních kryptoměn i nadále spekulovat.

Autor je analytik krypto trhů společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Nejhorší letošní týden bitcoinu

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB