Wealth and Asset Management: Na pole správy bohatství a majetku v Česku vstoupila poradenská společnost EY

Na pole správy bohatství a majetku (WAM - Wealth and Asset Management) v České republice nově vstoupila nadnárodní poradenská společnost EY, přední poskytovatel odborných poradenských služeb v oblasti auditu, daní, transakčního a podnikového poradenství po celém světě.

Jachta sice může kotvit v Monaku, ale se správou bohatství a majetku v Česku chce nově pomoci majetným poradenská společnost EY. Foto: FAEI.cz

„Zaměření na tuto oblast nám umožňuje nabízet synergická řešení konkrétních potřeb klientů v oblasti správy aktiv, na kterých se ve výsledku podílí takřka všechna oddělení EY,“ vysvětluje Martin Majdloch, partner pro oblast regulatorního poradenství pro finanční instituce EY v České republice.

EY rozšířila své služby a nově nabízí komplexní přístup k poskytování služeb Wealth and Asset Management (WAM), při kterém využívá veškerého svého potenciálu a synergií v oblastech účetního, daňového, regulatorního, transakčního i právního poradenství, řízení rizik a auditu. Tuzemská EY se tím připojila ke globální síti nazvané WAM EY a může se opírat o celosvětové profesionální zázemí dalších patnácti tisíc expertů.

V České republice EY výrazně posílilo svůj tým v oblasti WAM, zejména v oblasti fondového investování, asset managementu a penzí o Alenu Šebestovou, která v letech 2003 až 2017 působila v Komisi pro cenné papíry, České národní bance a v evropských platformách ESMA a EIOPA. „Posílením týmu a rozšířením služeb reagujeme na rostoucí poptávku ze strany klientů na trhu po komplexních službách v oblasti fondového investování,“ dodává Majdloch k akvizici přední regulatorní expertky v oblasti fondů a asset managementu.

„Dosavadní praxe mě přesvědčila o tom, že pokud chtějí investoři a finanční instituce dosahovat růstu a výnosů v prostředí současné složité regulace, je třeba všechna řešení založit na komplexním přístupu, ať již jde o operační modely, nové produkty nebo zvyšování efektivity,“ říká Šebestová ke svému přestupu a zapojení do WAM. Klíčové pro její rozhodnutí připojit se k EY byly strategie zastřešovat klíčové sektory finančního trhu a oblasti služeb, jak v prostředí ČR, tak i v rámci globální sítě EY, profesionalita, invenční přístup a morální hodnoty EY.

A komu jsou služby WAM jsou určeny? Jak jednotlivcům, kteří drží majetek významnějšího rozsahu (firmy, private equity, municipality, rodiny či nadace), tak finančním institucím (pojišťovny, investiční fondy, penzijní fondy, banky, custodiani, obchodníci s cennými papíry, apod.) nebo veřejným správcům majetku (municipality, veřejnoprávní fondy včetně evropských).

Sdílet:
{{ comments.toggle_text }}

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Investice

Nejčtenější

Dress code je povinný i ve vedru, jinak hrozí vyhazov

Pokud firma trvá na nošení dress codu, tedy předepsaného oblečení i v letních vedrech, nemá zaměstnanec šanci se této povinnosti vyhnout, jakkoli mu to může být nepříjemné. Za porušení firemních předpisů může v …

Brigádníky nenaláká ani 150 korun na hodinu

Firmy už od konce dubna hledají brigádníky na nadcházející letní měsíce. Jenže zájem je malý, klesá. Lidé, kteří mají přece jen o brigády zájem, nedokáží zdaleka pokrýt všechna volná pracovní místa. Podle údajů …
Rolovat nahoru