Záhada Expobank

Velké banky mají kliku, že česká veřejnost je finančně poměrně málo gramotná a tudíž silně konzervativní, protože se domnívá, že mnohaletá tradice poskytuje jejich úsporám větší bezpečí, což samozřejmě neodpovídá realitě.
Expobank ovládá ruský finančník Igor Vladimirovič Kim, který banku koupil v roce 2014 jako českou pobočku německé LBBW, resp. kdysi rakouské Bawag Bank. Foto: wikipedia.org, Nomadici

A tak se lidé dávají jen pomalu zlákat nebeskými nabídkami jako má například Expobank, která na běžném účtu nabízí úrok 1,6 procenta, čímž trumfla dlouhou dobu jedinečnou nabídku Air Bank s jednoprocentním úročením běžného účtu do výše 100 tisíc korun. Expobank své klienty nějakými limity nebo pásmovým úročením výše vkladů nijak neomezuje.

Unikátní nabídka

„Úročení vkladů ve výši 1,6 % p. a. v případě NEO účtu garantujeme v souladu s aktuálním sazebníkem. Tuto špičkovou úrokovou sazbu nabízíme všem stávajícím i novým klientům, a to bez omezení délky či výše vkladu. NEO je běžný účet přinášející navíc výhodné spoření,“ napsal našemu webu šéf komunikace Expobanky Jakub Švestka.

Účet NEO nabízí zdarma platební kartu, výběry z bankomatů po celém světě, elektronické platby a další operace. Zcela originální je ovšem v tom, že se z tohoto účtu dá přímo investovat do několika produktů.

PSALI JSME:
Sladký život českých bank

„Jednoduše a bezpečně lze přes internetové bankovnictví investovat do nadějných firem nebo nakupovat zlato a stříbro, což z účtu dělá unikátní službu na českém trhu,“ vysvětlil Švestka.

Počet klientů neznámý

Kolik tato nabídka přilákala klientů, nevíme. Poslední známý údaj o 30 tisících klientů je z roku 2016 a na náš dotaz k aktualizaci tohoto údaje, případně o meziroční srovnání, nás mluvčí banky odkázal na budoucí výroční zprávu „kterou vydáme na přelomu dubna a května 2020“. Po zběžném prostudování 258 stran loňské výroční zprávy jsme tento údaj neobjevili.

Obvykle se banky, zejména ty menší, růstem počtu klientů chlubí. Vzhledem k tomu, že Expobank je na českém trhu pod různými jmény od roku 1991 a počet klientů nijak nepropaguje, to asi s počtem žádná velkosláva nebude. Má na to vliv fakt, že banku ovládá Rus s bydlištěm na Kypru?

PSALI JSME:
Úrokové sazby a bankovní vábení

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

O dovolenou aspoň pět týdnů ročně žádá stále více zaměstnanců

Analýza
I když nejpopulárnějšími zaměstnaneckými benefity zůstávají finanční bonusy či prémie, stále větší oblibu si mezi Čechy získává dovolená pět týdnů i více. Napříč obory ji chce již více než 90 procent pracovníků. Vyplývá to z nového průzkumu personální agentury Grafton Recruitment, který má redakce FAEI.cz k dispozici.