Záhada Expobank

Velké banky mají kliku, že česká veřejnost je finančně poměrně málo gramotná a tudíž silně konzervativní, protože se domnívá, že mnohaletá tradice poskytuje jejich úsporám větší bezpečí, což samozřejmě neodpovídá realitě.
Expobank ovládá ruský finančník Igor Vladimirovič Kim, který banku koupil v roce 2014 jako českou pobočku německé LBBW, resp. kdysi rakouské Bawag Bank. Foto: wikipedia.org, Nomadici

A tak se lidé dávají jen pomalu zlákat nebeskými nabídkami jako má například Expobank, která na běžném účtu nabízí úrok 1,6 procenta, čímž trumfla dlouhou dobu jedinečnou nabídku Air Bank s jednoprocentním úročením běžného účtu do výše 100 tisíc korun. Expobank své klienty nějakými limity nebo pásmovým úročením výše vkladů nijak neomezuje.

Unikátní nabídka

„Úročení vkladů ve výši 1,6 % p. a. v případě NEO účtu garantujeme v souladu s aktuálním sazebníkem. Tuto špičkovou úrokovou sazbu nabízíme všem stávajícím i novým klientům, a to bez omezení délky či výše vkladu. NEO je běžný účet přinášející navíc výhodné spoření,“ napsal našemu webu šéf komunikace Expobanky Jakub Švestka.

Účet NEO nabízí zdarma platební kartu, výběry z bankomatů po celém světě, elektronické platby a další operace. Zcela originální je ovšem v tom, že se z tohoto účtu dá přímo investovat do několika produktů.

PSALI JSME:
Sladký život českých bank

„Jednoduše a bezpečně lze přes internetové bankovnictví investovat do nadějných firem nebo nakupovat zlato a stříbro, což z účtu dělá unikátní službu na českém trhu,“ vysvětlil Švestka.

Počet klientů neznámý

Kolik tato nabídka přilákala klientů, nevíme. Poslední známý údaj o 30 tisících klientů je z roku 2016 a na náš dotaz k aktualizaci tohoto údaje, případně o meziroční srovnání, nás mluvčí banky odkázal na budoucí výroční zprávu „kterou vydáme na přelomu dubna a května 2020“. Po zběžném prostudování 258 stran loňské výroční zprávy jsme tento údaj neobjevili.

Obvykle se banky, zejména ty menší, růstem počtu klientů chlubí. Vzhledem k tomu, že Expobank je na českém trhu pod různými jmény od roku 1991 a počet klientů nijak nepropaguje, to asi s počtem žádná velkosláva nebude. Má na to vliv fakt, že banku ovládá Rus s bydlištěm na Kypru?

PSALI JSME:
Úrokové sazby a bankovní vábení

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB