Ženy se zdráhají používat platební transakce mobilem, ukazují data mBank

Pouze jednu z deseti platebních transakcí pomocí mobilní aplikace Android Pay, kterou svým zákazníkům nabízí od poloviny listopadu loňského roku mBank, uskutečnily ženy. Vyplývá to z údajů, které banka před týdnem zveřejnila. Rozdílné preference mezi pohlavími ale nejsou ničím novým. Před pár lety jiný průzkum ukázal, že ženy při nakupování na internetu preferovaly platbu bankovním převodem, zatímco muži raději platili kartou.

Na jednu platební transakci mobilem uskutečněnou ženou jich připadá devět realizovaných muži. Reprofoto: Android.com

Pomocí služby Android Pay bylo v mBank doposud uskutečněno přes 185 tisíc platebních transakcí za celkem 89 milionů korun. Nejvíce používají klienti banky k placení přes Android Pay kartu VISA, kterou provedli celkem 147 013 transakcí. Karta MasterCard byla využita již 40 485krát. Jednou z výhod při placení pomocí Android Pay u obchodníka je, že se nedozví číslo vaší platební karty. Místo něj je použito virtuální číslo účtu, které kartu zastupuje, a údaje zákazníka tak zůstanou v bezpečí.

Pomocí aplikace zpravidla platili muži, kteří uskutečnili celkem 89 % transakcí, zatímco ženy jen pouhých jedenáct procent. Uvedené transakce představují hodnotu přibližně 89 milionů korun, přičemž z celkové částky zaplatili muži celých 78 179 778 Kč. Žen se týkaly platby přesahující 9 milionů Kč.

PENĚŽENKA BLIŽŠÍ NEŽLI MOBIL

„S adopcí mobilního placení jsme velmi spokojeni, našich cílových hodnot jsme docílili již po necelých dvou měsících, nicméně ideální případ by byl, kdyby mobilem platili všichni. Co se ukazuje jako výzva, je přesvědčit pro placení mobilem i ženy, kterým, jak se zatím zdá, je peněženka v kabelce bližší nežli mobil,“ říká Michal Pokluda, ředitel CORE produktů a inovací mBank.

Nová aplikace mBank 3.0 funguje od poloviny listopadu a je vybavena novými funkcemi, aby zvyšovala komfort uživatele. Přístupná je i pro majitele operačních systémů iOS, kteří se do aplikace mohou přihlásit pomocí Face ID. „Pracujeme na dalších zlepšeních a upgradech naší appky, o kterých budeme průběžně informovat,“ dodává k tomu Bronislav Dvořáček, ředitel vývoje produktů mBank.

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Úspěšná inflační detektivka

Občas se stane, že oficiální tvrdá data popisující ekonomickou realitu jakžtakž potvrzují nějaký konkrétní teoreticky očekávaný efekt. Stopy dvou takových efektů bylo možno vypátrat v sadě včera zveřejněných dat o …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru