2022, další rekordní rok pro LVMH

Přední světová společnost LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy, pozn. red.), která vyrábí luxusní zboží, zveřejnila rekordní výsledky za rok 2022 s čistým ziskem 14 miliard eur, což je o dvě miliardy více než v roce 2021. Obrat činí 79 miliard, což je o 23 procent více.
Přední světová společnost LVMH, která vyrábí luxusní zboží, zveřejnila rekordní výsledky za rok 2022 s čistým ziskem 14 miliard eur. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Jako obvykle to byla divize módy a koženého zboží se značkami Louis Vuitton, Dior, Céline atd., která byla tahounem tržeb, jež vzrostly o 25 procent na 38 miliard eur. Luxusní gigant, který tradičně neuvádí žádné údaje o svých značkách, vzácně prozradil, že tržby jeho vlajkové značky Louis Vuitton poprvé překročily 20 miliard eur, což představuje přibližně čtvrtinu celkových tržeb.

Tento nárůst je stejně výjimečný jako překvapivý, protože přichází na pozadí stagnujícího prodeje v Číně. Byli to Američané, kteří využili silného dolaru, a Evropané, kteří přebrali co možná největší spotřebu na oslavy konce roku. Provozní marže zůstala podobná jako v předchozím roce a činila 26,6 procent, což je v tomto odvětví téměř maximum.

LVMH, první evropská společnost, která překročila hranici tržní kapitalizace 400 miliard eur, vyplatí svým akcionářům dividendu ve výši 12 eur na akcii, což je o dvě eura více než v roce 2021.

Autor je analytik trhu pro Francii ve společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

Ilustrační foto: Depositphotos.com

PSALI JSME:
Historicky největší obchod luxusní branže: Louis Vuitton kupuje Tiffany

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB