3 důvody, proč si i dnes sjednat stavební spoření

Stavební spoření má své místo v nabídce stavebních spořitelen. Jeho popularita navíc značně stoupá, lidé mu opět přicházejí na chuť. Pokud stále váháte, zda jít do stavebka, nebo raději nechat peníze na spořicím účtu, přinášíme vám tři důvody, proč vsadit na první možnost.
Ilustrační foto

Výnos máte jistý

Kde jinde vám zhodnotí peníze 1% úrokovou sazbou a ještě jako bonus dají každý rok 2 000 Kč, a to zcela bez rizika a s garancí? Jedině na stavebku! Stavební spoření je sice konzervativním produktem, avšak jistým, peníze vám nikdo nevezme. Máte záruku, že o ně nepřijdete. Stačí za rok uložit 20 000 korun a dočkáte se zhruba tří až čtyřprocentního zhodnocení, díky tomu stavebko patří mezi nejvýhodnější spoření pro střadatele, kteří nechtějí riskovat.

Jedinou stinnou stránkou je, že peníze nemůžete po dobu šesti let vybrat, pakliže byste je přeci jen nutně potřebovali dříve, pomine nárok na výnos v podobě procentní úrokové sazby a státní podpory.

Naučíte se spořit

Uložíte si peníze do obálky, avšak na konci měsíce pro ně vždy sáhnete? Na běžném účtu vám před výplatou nic navíc nezbývá, protože vše utratíte? Vězte, že stavební spoření vás naučí spořit. Pro maximální výnos je nutné za rok uložit na účet 20 000 Kč, stačí si tak nastavit, aby vám každý měsíc po výplatě z osobního konta odcházelo 1 700 Kč, a máte zhodnocení jisté.

Samozřejmostí je, aby váš měsíční rozpočet zvládnul pokrýt nezbytné výdaje i bez sedmnácti stovek, avšak na stavební spoření můžete posílat i méně, nárok budete mít vždy na zhruba 1% úrok od stavební spořitelny a na 10% zhodnocení roční úložky od státu.

Svedete rovný boj s inflací

Inflace znehodnocuje naše peníze, pakliže se za poslední půlrok pohybovala v rozmezí 3 až 3,5 %, je jisté, že spořicí účet s úrokem pod 1 % se jí nemůže rovnat. Pokud si tak své úspory uložíte na spořicí produkt s výnosem nižším jak 3 %, dojde zákonitě k jejich znehodnocení.

Nechcete-li se pouštět do velkých investic, je těžké boj s inflací vyhrát, rovnocenným soupeřem mezi konzervativními spořicími produkty s garantovaným výnosem je tak jedině stavební spoření.

Získejte stavebko zdarma a připravte si půdu pro zadlužení

Stavebko rozhodně není za zenitem, jak si někteří mohou myslet. Jeho pohádková výnosnost z 90. let 20. století je sice už v nedohlednu, avšak stále má co nabídnout. Pokud se tak rozhodujete, kam aktuálně uložit peníze, je stavební spoření jednou z vhodných variant.

Navíc vám pomůže připravit si půdu pro případ půjčky. Úvěr ze stavebního spoření může pokrýt rekonstrukci a vhod přijde i k hypotéce. Pokud tak stavebko ještě nemáte, nenechte si ujít akční nabídky, na které stavební spořitelny lákají ke konci roku nové klienty, obvykle nabízí sjednání produktu zdarma, díky tomu lze ušetřit ještě před samotným začátkem spoření.

×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Máte důchodový věk, ale stát vám odpírá penzi?

Poradna
O výši starobního důchodu si můžeme myslet, co chceme, ale nějaké přilepšení od státu to je. Někdo to má vypočítáno přesně, jiný spíše tuší, že k odchodu do starobního důvodu je nutné splnit dvě základní podmínky – věk a počet odpracovaných let. Ta první se dá uspíšit předčasným odchodem do penze, obejít druhou je však mnohem složitější.
Rolovat nahoru