Akcie Nikola Corporation se zřítily o třetinu

Zatímco v červnu byly akcie společnosti Nikola miláčkem investorů a jejich hodnota raketově rostla, o několik měsíců později došlo k prasknutí bubliny. Společnost Nikola Corporation mění generálního ředitele a cena akcií prudce klesla.
Akcie Nikola Corporation se zřítily o třetinu. Ilustrační foto

Trevor Milton, generální ředitel společnosti Nikola Corporation, tento týden oznámil, že rezignoval na svou funkci. To překvapilo investory, kteří v návaznosti na tuto zprávu začali masově rozprodávat akcie firmy. V důsledku tohoto vývoje její akcie přibližně třetinu své hodnoty a zaznamenaly nejhlubší propad od vstupu na burzu v roce 2018.

Funkci generálního ředitele obsadí Stephen Girsky, který má zkušenosti z působení na pozici viceprezidenta General Motors. Nového generálního ředitele lze považovat za zkušeného veterána.

Odchod Trevora Miltona však může zkomplikovat zákaznické a partnerské vztahy, které osobně budoval. Navíc to v očích některých investorů může potvrzovat obvinění, které je proti společnosti Nikola Corporation vzneseno.

PSALI JSME:
Hodnota Tesly klesla o 50 miliard dolarů

Ta v současné době např. čelí útokům ze strany Hindenburg Research. Údajně se měla dopustit podvodu tím, že zkreslovala parametry technologií, jimiž disponuje. Díky tomu se společnost mohla spojit s významnými výrobci automobilů, což vedlo k výraznému růstu jejích akcií na burze.

Vznesené obvinění zatím nebylo prokázáno a společnost Nikola Corporation se proti němu důrazně ohradila. Případem se zabývá Ministerstvo spravedlnosti USA a Komise pro kontrolu cenných papírů.

Obvinění bylo zveřejněno krátce poté, co společnost General Motors oznámila svůj mnohamiliardový podíl ve společnosti Nikola Corporation. Obě společnosti chtějí společně navrhnout vozidlo, které bude konkurovat Cybertrucku od Tesly.

Autor je hlavní ekonom společnosti BH Securities
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Propouštění v automobilce General Motors poukazuje na nové trendy v ekonomice

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Zatáhněme za brzdu strachu: Začíná se opatrně troubit ke zpátečce v šíření covidové paniky

Názor
Všimli jste si, že se nenápadně začíná troubit ke zpátečce v šíření strachu z covidu? Ministr vnitra Hamáček, který ještě před pár týdny označoval desetitisícové denní nárůsty pozitivně testovaných za alarmující, hrozil mrazáky na náměstí, před pár dny mimochodem poznamenal, že těch patnáct tisíc pozitivních za den není zase až tak špatná zpráva.

Než to začne klouzat

Poradna
Ještě jste svému autu neopatřili zimní přezutí? Průšvih to sice není, ale do pneuservisu byste se měli objednat co …
Rolovat nahoru