Akciové trhy: Pozitivní zahájení nového týdne

Názor
Hlavní index pražské burzy PX (+0,18 %, 1 352,95 b.) v pondělí otevřel slušným růstem, podobně jako většina ostatních evropských burz. Nakonec ale během odpoledne část svých ranních zisků odevzdal. Žádné podstatnější korporátní kurzotvorné zprávy zveřejněny nebyly. Aktivita investorů byla nižší. Celkový zobchodovaný objem byl jen necelou třetinou dlouhodobého průměru.
Americký index S&P500 poslední čtyři dny jen klesal. V pondělí začal nový týden solidním růstem. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Index se udržel v plusu zejména díky výkonu bankovních domů. Nejvíce rostla Erste Group (+0,83 %, 798,60 Kč), následovala Moneta (+0,23 %, 85,70 Kč) a Komerční banka (+0,21 %, 714 Kč).

V plusu se držel prakticky celý den i ČEZ (+0,21 %, 948,50 Kč), i když v závěru obchodování velkou část zisků opět odevzdal. Stal se také nevíce obchodovaným titulem. Nicméně objem jeho obchodů činil zhruba čtvrtinu průměru.

Pod páteční závěrečnou cenou skončily v pondělí pouze dva tituly. Cena akcií výrobce Colt CZ (-1,23 %, 560 Kč) klesla nejvíce. Oslabila také pojišťovna VIG (-0,41 %, 602 Kč). U Kofoly (0 %, 260 Kč) a Philip Morris ČR (0 %, 17 500 Kč) se cena akcií nezměnila.

Americký index S&P500 poslední čtyři dny jen klesal. V pondělí začal nový týden solidním růstem a otevřel obchodování silnější o 0,4 procenta.

Evropský index STOXX Europe 600, stejně jako zámořský kolega, rostl poprvé po čtyřech negativních seancích. V první polovině dne byla jeho cena až o téměř jedno procento vyšší, ale ve druhé části dne ztrácel dech a část dosavadního růstu odepsal. Krátce před koncem obchodování byla jeho hodnota vyšší o 0,2 procenta.

Autor je analytik Komerční banky
(Redakčně upraveno)

Ilustrační foto: Depositphotos.com

PSALI JSME:
Týden na akciových trzích: Tentokrát nic pozitivního

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Blíží se USA do nemovitostní krize?

Po delší odmlce se znovu vynořují důkazy o možné krizi v sektoru amerických nemovitostí. Otřesy na tomto trhu negativně ovlivňují tamní finanční domy, které drží velké množství dluhů směrem k developerům a majitelům …

Akciový trh ignoruje realitu (1.)

V posledních několika měsících se akciové trhy utrhly ze řetězů vidinou nižších úrokových sazeb, silnější ekonomické aktivity, nízké inflace a také díky proliferaci umělé inteligence. Vytvořil se tak „dokonalý mix“, …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Zpackané zvětšení prsou i vypadlou korunku můžete reklamovat

Poradna
Celé měsíce se k návštěvě plastické chirurgie odhodláváte, představujete si, jaký bude výsledek, ale ten ani v nejmenším neodpovídá tomu, co jste si vysnili. Kromě nespokojenosti a výčitek můžete však využít i institut reklamace, kterou si obvykle spojujeme se spotřebním zbožím.