Akciové trhy: Praha na zelené nule

Názor
Po úterním výplachu, kdy evropské burzy výrazně ztratily, došlo ve středu ke korekci. Ale náš domácí index PX (+0,04 %, 1 547,54b.) vzrostl jen kosmeticky a skončil na zelené nule.  
Domácí index PX vzrostl jen kosmeticky a skončil na zelené nule. Ilustrační foto: Aktron, CC BY-SA 3.0, http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/, via Wikimedia Commons

Pojišťovna VIG (+1,53 %, 731 Kč) v posledních dnech pravidelně střídá růstové a ztrátové obchodování. Ve středu to byla první varianta a VIG se stala nejvýkonnější akcií dne. O kolik se v úterý cena akcie snížila, o to se ve středu zvedla.

Regulátor podle očekávání schválil společnosti Colt CZ (+0,81 %, 624 Kč) nákup výrobce munice Sellier&Bellot. Akcie Erste (+0,33 %, 1 055,50 Kč) po šňůře čtyřech poklesů v řadě dnes již rostly. Philip Morris ČR (+0,38 %, 15 880 Kč) se téměř celý den obchodoval v plusu.

Zdroj: Bohumil Trampota, Komerční banka

Nejvíce klesly akcie Kofoly (-2,54 %, 269 Kč). Potřetí v řadě oslabily akcie Monety (-0,97 %, 101,80 Kč). Klesla také cena ČEZ (-0,45 %, 880 Kč) Lehce ztratila také Komerční banka (-0,12 %, 868 Kč).

Americký širokopásmový index S&P 500 zahájil ve středu obchodování o 0,4 procenta výše, ale následoval pokles směrem k nule. Evropský index STOXX Europe 600 byl před koncem seance silnější o 0,3 procenta.

Autor je analytik Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Akciové trhy: Evropské indexy výrazně ztrácejí

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Investiční rada státu Wisconsin nakupuje bitcoin

Státní investiční rada státu Wisconsin (SWIB), která je odpovědná za správu aktiv Wisconsinského důchodového systému, ve svém nedávném podání 13-F zveřejnila, že drží akcie v iShares Bitcoin Trust (IBIT) společnosti …

Akciové trhy: Praha na červené nule

Hlavní index pražské burzy PX (-0,04 %, 1 566,89 b.) v úterý na začátku seance rostl, ale následně veškeré zisky smazal a skončil na červené nule. Většina ostatních evropských burz v úterý klesla.

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB