Akciové trhy: Evropské indexy výrazně ztrácejí

Názor
Většina společností na hlavním pražském trhu v úterý oslabila. Index PX, stejně jako v pondělí, klesl a odepsal 0,68 procenta (1 546,99 b.). Největší ztráty zaznamenaly velké banky.
Většina společností na hlavním pražském trhu v úterý oslabila. Index PX, stejně jako v pondělí, klesl. Ilustrační foto: PSE

Erste Group (-1,73 %, 1 052 Kč) byla v červeném již čtvrtý den v řadě. Komerční banka (-1,03 %, 869 Kč) naopak po čtyřech rostoucích dnech ztratila. Oslabila i pojišťovna VIG (-1,64 %, 720 Kč) a nepodařilo se vzrůst ani poslednímu zástupci finančního sektoru, Monetě (-0,39 %, 102,80 Kč).

Cena se v úterý snížila i u Philip Morris ČR (-0,75 %, 15 820 Kč) a Coltu (-0,16 %, 619 Kč). Rostly jen ČEZ (+1,03 %, 884 Kč) a za malého objemu posílil také Gevorkyan (+1,56 %, 260 Kč).

Zdroj: Bohumil Trampota, Komerční banka

V USA index S&P 500 otevřel obchodování mírně slabší. Evropské indexy v úterý zaznamenávaly ztráty nad 1,5 procenta. STOXX Europe 600 padal krátce před koncem obchodování o 1,6 procenta.

Autor je analytik Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Akciové trhy: Silný závěr minulého týdne střídá v Praze slabší začátek

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Investiční rada státu Wisconsin nakupuje bitcoin

Státní investiční rada státu Wisconsin (SWIB), která je odpovědná za správu aktiv Wisconsinského důchodového systému, ve svém nedávném podání 13-F zveřejnila, že drží akcie v iShares Bitcoin Trust (IBIT) společnosti …

Akciové trhy: Praha na červené nule

Hlavní index pražské burzy PX (-0,04 %, 1 566,89 b.) v úterý na začátku seance rostl, ale následně veškeré zisky smazal a skončil na červené nule. Většina ostatních evropských burz v úterý klesla.

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB