Akciové trhy: Pražská burza oscilovala kolem nuly

Názor
Hlavní index pražské burzy PX (+0,02 %, 1 361,72 b.) sice ve čtvrtek otevřel slabší o asi půl procenta, ale prakticky okamžitě se vrátil nad rovnovážnou úroveň. Většinu dne se pak obchodoval lehce nad nulou, kde taky čtvrteční seanci uzavřel. Podobně jako v předchozích komentářích dodávám, že čtvrteční celkový zobchodovaný objem byl prázdninově nízký – bylo to zhruba jen čtyřicet procent dlouhodobého průměru.
Hlavní index pražské burzy PX se ve čtvrtek obchodoval lehce nad nulou, kde taky čtvrteční seanci uzavřel. Ilustrační foto: FAEI.cz

Vítěz čtvrtka byl stejný jako ve středu. Pojišťovna VIG (+2,35 %, 611 Kč) se veze na pozitivní vlně čerstvě zveřejněných předběžných výsledků za první polovinu tohoto roku a projekce na celý rok, které jsou podstatně lepší než tržní očekávání.

Kofola (+0,75 %, 267 Kč) se po dvou ztrátových seancích opět vrátila k růstu. Komerční banka (+0,49 %, 716 Kč) jako jediná z bank rostla. Philip Morris ČR (+0,23 %, 17 340 Kč) v posledních dvou dnech umazal další část dividendového propadu.

Po předchozích dnech růstu oslabily Erste Group (-0,86 %, 809 Kč) a ČEZ (-0,78 %, 956,50 Kč). Moneta (-0,35 %, 85,50 Kč) klesala třetí den v řadě. Colt CZ (0 %, 560 Kč) skončil beze změny.

Americký index S&P500 po dvou dnech poklesů zahájil obchodní seanci růstem o asi +0,2 procenta. Evropský index STOXX Europe 600 byl celý den v záporném teritoriu. Pokles v závěru dne znamená, že uzavře poblíž denních minim. Chvíli před koncem obchodování byl slabší o 0,7 procenta.

Autor je analytik Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Akciové trhy klesají, Praha jen mírně korigovala

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Půlení bitcoinu je za rohem

Tento týden se chystá halving bitcoinu. Zjednodušeně řečeno, snížení odměny za úspěšnou těžbu bitcoinového bloku na polovinu efektivně sníží nabídku nových bitcoinů – a to by podle zásady vzácnosti mělo vést k …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Dana Drábová: Nejdražší elektřina je ta, kterou si nevyrobíte doma

Rozhovor
„Myslím si, že bychom měli přemýšlet i o tom, že pod rouškou libého cíle snižování skleníkových plynů se také skrývá velmi pragmatická úvaha. Potřebujeme se zbavit závislosti na všech nepřátelských režimech, které spravují země, odkud dovážíme zejména ropu a plyn,“ říká v rozhovoru Dana Drábová, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost.