Akciové trhy: Ranní pokles eliminován, indexy rostou

Názor
Spekulace trhu na nižší tempo růstu úrokových sazeb a snaha regulátorů dodat trhu důvěru by mohly být za pondělní pozitivní náladou na akciových trzích.
Erste Group, která zaznamenala v minulých dnech a týdnech velké ztráty, v pondělí slušně rostla. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Americká centrální banka Fed zahájí dvoudenní zasedání o měnové politice v úterý. Výsledek bude znám ve středu. Trh spíše očekává mírnější růst o 25 bazických bodů.

Americký index S&P500 zahájil nový týden růstem. Jeho hodnota stoupala chvíli po otevření o 0,8 procenta. Evropské akcie v pondělí otevřely slabší o asi dvě procenta. Následně ale přišel už jen růst, který ranní ztráty vymazal. Evropský STOXX Europe 600 rostl krátce před závěrem obchodování o asi 1,2 procenta.

Pražská burza v pondělí zaostala za výkonem ostatních evropských trhů. Z ranního poklesu, který byl cca stejný jako u ostatních trhů, se nedokázala vzpamatovat tak rychle jako jiné burzy. Index PX dnes posílil 0,53 procenta (1 324,55 b.).

PSALI JSME:
ABCD investora: Lesk a bída akciového výplachu aneb Proč dnes (ne)kupovat i banky

Burzu opět tížil výkon Komerční banky (-0,72 %, 685,50 Kč). Colt (-0,85 %, 582 Kč) odevzdal necelé procento a zaznamenal nejslabší výkon. Oslabila ještě Moneta (-0,72 %, 82,40 Kč) a Kofola (-0,41 %, 244 Kč).

Naopak Erste Group (+2,69 %, 732,20 Kč), která zaznamenala v minulých dnech a týdnech velké ztráty, v pondělí slušně rostla. Zdatně jí sekundoval Philip Morris ČR (+1,17 %, 17 340 Kč). Jako by byl imunní na informace o diskusi o zvýšení spotřebních daní na cigarety.

Pravděpodobně je jejich růst již v ceně akcie, stejně jako s nimi počítáme i v našich projekcích. ČEZ (+0,88 %, 1 035 Kč) se vzdaluje hranici 1 000 korun. V plusu se podařilo skončit ještě VIGu (+0,53 %, 567 Kč).

Autor je analytik Komerční banky
(Redakčně upraveno)

Ilustrační foto: Depositphotos.com

PSALI JSME:
Akciové trhy: Další velká vlna nejistoty

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB