Akciové trhy: Silný závěr minulého týdne střídá v Praze slabší začátek

Názor
Hlavní index pražské burzy PX (-0,09 %, 1 557,56 b.) začal tento týden mírným poklesem. To kontrastovalo s výkonem ostatních evropských trhů, které většinou rostly i přes procento.
Nejobchodovanějším emisí byla v pondělí Komerční banka, když obchody s jejími akciemi dosáhly asi 42 procent celkového objemu burzy. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Nejúspěšnějším titulem byl v pondělí Philip Morris ČR (+1,66 %, 15 940 Kč). Přes procento se podařilo vzrůst ještě Kofole (+1,10 %, 276 Kč). Pravděpodobně stále těží z výsledků zveřejněných na konci minulého týdne, a hlavně ze silného výhledu na první kvartál.

Nejobchodovanějším emisí byla v pondělí Komerční banka (+0,80 %, 878 Kč), když obchody s jejími akciemi dosáhly asi 42 procent celkového objemu burzy. Vzrůst se podařilo ještě společnosti Colt CZ (+0,32 %, 620 Kč) a pojišťovně VIG (+0,14 %, 732 Kč).

Zdroj: Bohumil Trampota, Komerční banka

ČEZ (-0,91 %, 875 Kč) skončil v pondělí v poli poražených. Po velmi silném závěru minulého týdne tak pravděpodobně došlo k vybírání zisků. Podobně neslavně skončila i Erste Group (-0,56 %, 1 070,50 Kč) a Moneta (-0,39 %, 103,20 Kč). Největší ztrátu zaznamenalo Primoco (-1,64 %, 900 Kč).

V USA zahájil index S&P 500 týden růstem o 0,8 procenta, ale následoval rychlý pokles. Evropský STOXX Europe 600 prakticky celý den rostl. Nicméně v samotném závěru došlo k prudkému poklesu. Krátce před koncem obchodování byl index proti pátečnímu závěru silnější o 0,5 procenta.

Autor je analytik Komerční banky
(Redakčně upraveno)

Ilustrační foto: Depositphotos.com

PSALI JSME:
Týden na akciových trzích: Pražská burza roste šestým týdnem v řadě

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Investiční rada státu Wisconsin nakupuje bitcoin

Státní investiční rada státu Wisconsin (SWIB), která je odpovědná za správu aktiv Wisconsinského důchodového systému, ve svém nedávném podání 13-F zveřejnila, že drží akcie v iShares Bitcoin Trust (IBIT) společnosti …

Akciové trhy: Praha na červené nule

Hlavní index pražské burzy PX (-0,04 %, 1 566,89 b.) v úterý na začátku seance rostl, ale následně veškeré zisky smazal a skončil na červené nule. Většina ostatních evropských burz v úterý klesla.

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB