Akciové trhy: Včera růst, dnes korekce

Názor
Většina evropských akciových trhů v úterý rostla. Bohužel na domácí burze to tak veselé nebylo. Začátek amerického obchodováni a konec evropského mohla ovlivnit spotřebitelská důvěra, která dopadla lépe, než se čekalo.
Cena akcií Philip Morris ČR klesla o 0,91 procenta. Bohužel to byl v úterý na pražské burze nejhorší výkon. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Americký index S&P500 otevřel obchodování mírným poklesem asi o 0,2 procenta, ale rostl a směřuje k nule. Evropský STOXX Europe 600 v úterý otevřel obchodování slušně v plusu, ale pravděpodobně bude končit kolem nuly. Krátce před koncem obchodního dne ztrácel 0,03 procenta.

Pražský index PX klesl o mírných 0,07 procenta (1 297,49 bodu). Jediná Komerční banka v úterním obchodování vzrostla a bránila tak hlubšímu poklesu celého trhu. Její cena se zvýšila o 1,10 procenta (688,50 Kč).

Cena Philip Morris ČR klesla o 0,91 procenta (17 500 Kč). Bohužel to byl v úterý na pražské burze nejhorší výkon. PMČR ráno zveřejnil výsledky za minulý rok. Reportovaná čísla jsou ve shodě s našimi odhady. Navržená dividenda 1 310 korun je v meziročním srovnání konstantní. To pravděpodobně investory zklamalo, když možná spekulovali na vyšší výplatu. V našich projekcích jsme čekali 1 330 korun.

Colt (-0,68 %, 585 CZK Kč odepsal necelé procento, během dne byly zveřejněny informace, že na dva týdny zastaví výrobu. ČEZu (-0,50 %, 1 002 Kč) se i přes úterní pokles stále daří udržet nad hranicí 1 000 CZK. Erste (-0,32 %, 675,80 Kč) a VIG (-0,18 %, 567 Kč) zaznamenaly malé ztráty. Moneta (0,0 %, 82,40 Kč) skončila beze změny.

Autor je analytik Komerční banky
(Redakčně upraveno)

Ilustrační foto: Depositphotos.com

PSALI JSME:
Celoroční výsledky Philip Morris ČR nabídnou slušnou dividendu

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Konec týrání, jatka budou na kamerách

Analýza
Česká vláda udělala další krok směrem k ochraně zvířat. Od začátku roku 2026 budou provoz na všech tuzemských jatkách monitorovat kamery. Ministerstvo zemědělství si od tohoto kroku slibuje výrazné omezení týrání zvířat při porážení.