Akciové trhy: Včera růst, dnes korekce

Názor
Většina evropských akciových trhů v úterý rostla. Bohužel na domácí burze to tak veselé nebylo. Začátek amerického obchodováni a konec evropského mohla ovlivnit spotřebitelská důvěra, která dopadla lépe, než se čekalo.
Cena akcií Philip Morris ČR klesla o 0,91 procenta. Bohužel to byl v úterý na pražské burze nejhorší výkon. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Americký index S&P500 otevřel obchodování mírným poklesem asi o 0,2 procenta, ale rostl a směřuje k nule. Evropský STOXX Europe 600 v úterý otevřel obchodování slušně v plusu, ale pravděpodobně bude končit kolem nuly. Krátce před koncem obchodního dne ztrácel 0,03 procenta.

Pražský index PX klesl o mírných 0,07 procenta (1 297,49 bodu). Jediná Komerční banka v úterním obchodování vzrostla a bránila tak hlubšímu poklesu celého trhu. Její cena se zvýšila o 1,10 procenta (688,50 Kč).

Cena Philip Morris ČR klesla o 0,91 procenta (17 500 Kč). Bohužel to byl v úterý na pražské burze nejhorší výkon. PMČR ráno zveřejnil výsledky za minulý rok. Reportovaná čísla jsou ve shodě s našimi odhady. Navržená dividenda 1 310 korun je v meziročním srovnání konstantní. To pravděpodobně investory zklamalo, když možná spekulovali na vyšší výplatu. V našich projekcích jsme čekali 1 330 korun.

Colt (-0,68 %, 585 CZK Kč odepsal necelé procento, během dne byly zveřejněny informace, že na dva týdny zastaví výrobu. ČEZu (-0,50 %, 1 002 Kč) se i přes úterní pokles stále daří udržet nad hranicí 1 000 CZK. Erste (-0,32 %, 675,80 Kč) a VIG (-0,18 %, 567 Kč) zaznamenaly malé ztráty. Moneta (0,0 %, 82,40 Kč) skončila beze změny.

Autor je analytik Komerční banky
(Redakčně upraveno)

Ilustrační foto: Depositphotos.com

PSALI JSME:
Celoroční výsledky Philip Morris ČR nabídnou slušnou dividendu

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB