Albert pokračuje v pomoci Ukrajině. Daroval topná tělesa v hodnotě 2,1 milionu korun

Albert dlouhodobě pomáhá v krizových momentech a nejinak tomu je i v případě Ukrajiny. Vzhledem k mrazivému počasí daroval prostřednictvím svého nadačního fondu topná tělesa v hodnotě 2,1 milionu korun.
Symbolické převzetí se uskutečnilo na Velvyslanectví Ukrajiny v České republice za účasti zástupců ukrajinské ambasády, velvyslance Nizozemska, předsedy Svazu obchodu a cestovního ruchu a ředitele Nizozemsko-české obchodní komory. Foto: Albert

Symbolické převzetí se uskutečnilo na Velvyslanectví Ukrajiny v České republice za účasti zástupců ukrajinské ambasády, velvyslance Nizozemska, předsedy Svazu obchodu a cestovního ruchu a ředitele Nizozemsko-české obchodní komory. Dále Albert připravuje dodávku hygienických potřeb v hodnotě přes milion korun.

Ukrajinu sužují nízké teploty a lidé mají často problém se zahřát. Se zajištěním tepla nově pomůže také 450 topných těles, která směřují k lidem do Sumské a Mykolajivské oblasti. Albert takto navazuje na loňský dar potravin a hygienických potřeb v hodnotě 10 milionů korun.

„Jsem rád, že můžeme pokračovat v pomoci, kterou jsme nastartovali v loňském roce. Podporovali jsme lidi zasažené válkou nejenom zde v České republice, ale ve spolupráci s ambasádou i Člověkem v tísni také přímo na Ukrajině. V letošním roce navazujeme na loňskou pomoc a věřím, že topná tělesa pomůžou lidem zmírnit těžké časy,“ řekl Jiří Mareček, předseda správní rady Nadačního fondu Albert. Zároveň také připomněl i další aktivity, kterými nadační fond pomáhá a jejichž hodnota loni překročila dvě desítky milionů korun.

Vitalij Usatyj, chargé d’affaires Velvyslanectví Ukrajiny v České republice, poděkoval za pomoc, která je pro Ukrajinu velmi důležitá. „Během loňského roku Albert a jeho nadační fond mnohokrát poskytly humanitární pomoc Ukrajině a jejím občanům. Je pro mě potěšením konstatovat, že vedení této společnosti pokračuje v humanitární pomoci Ukrajině.“ Upozornil také na velké přátelství, které hned na začátku Česká republika i Nizozemsko ukázaly.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB