Albert se hýbe pro zdraví i dobrou věc. Více než 230 tisíc korun pomůže dětem z dětských domovů

Již pošesté se postavili zaměstnanci Alberta na startovní čáru a vydali se na trať s cílem podpořit děti ze sociálně znevýhodněného prostředí. Přes 450 účastníků společně během nebo chůzí nasbíralo 2 232 kilometrů, které obchodník finančně znásobil. Běh pro Nadační fond Albert se konal v Praze, Olomouci a Klecanech v rámci Měsíce zdraví, který je věnovaný motivaci ke správnému životnímu stylu. Patronem akce byl dráhový cyklista Tomáš Bábek.
Již pošesté se postavili zaměstnanci Alberta na startovní čáru a vydali se na trať s cílem podpořit děti ze sociálně znevýhodněného prostředí. Foto: Albert

Sto korun za každý kilometr, tedy částku 232 300 korun, rozdělí Nadační fond mezi devět dětských domovů a neziskových organizací, které se úspěšně zapojily do jeho prázdninové sportovní výzvy.

„Charitativní běh v sobě propojuje dvě důležité věci – péči o zdraví a pomoc potřebným. Zaměstnance takto motivujeme k pohybu, kterým sbírají finance pro děti. Jsem ráda, že od loňského ročníku počet kilometrů opět vzrostl a do organizací tak putuje větší obnos,“ hodnotí akci Alena Paldusová, manažerka Nadačního fondu Albert.

Šestého ročníku Běhu pro Nadační fond Albert se zúčastnil i patron Měsíce zdraví, Tomáš Bábek. „Mám radost, že takové dobročinné akce má stále vůli někdo pořádat a velmi si cením toho, že jsem mohl být součástí,“ říká úspěšný sportovec a dodává: „Celkově vnímám firemní kulturu v Albertu velmi kladně a těší mě, že vedení společnosti si uvědomuje důležitost zdravého životního stylu a jeho pozitivního vlivu na mentální zdraví zaměstnanců.“

Pohyb pomůže dalšímu pohybu

Na běhu nechyběly ani děti z obdarovaných domovů. „Moc jsme se těšili. Zúčastnili jsme se i loni, takže jsme si byli jistí, že opět půjde o moc příjemné odpoledne. Motivací pro děti bylo i to, že běžela také teta vychovatelka, a velmi jsme si to užili. Snažím se dětem vštípit zdravý životní styl a k tomu pohyb patří,“ popisuje Radka Doležalová, vychovatelka z Dětského domova Pardubice.

Všech devět organizací už přesně ví, na co finance použijí. Většina je investuje do sportovního vybavení pro děti, další zase na podporu sportovních aktivit jejich svěřenců a děti z jednoho domova se už teď těší na zimní pobyt na horách, kde se budou učit lyžovat.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

ERV Evropská pojišťovna slaví 30 let na českém trhu

ERV Evropská – jediný specialista na cestovní pojištění u nás – pojistila za třicet let působení přes 15 milionů klientů. Od roku 2018 s ní pak ročně do zahraničí vyráží přes milion lidí. Spolupracuje s devíti z …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB