Albert se hýbe pro zdraví i dobrou věc. Více než 230 tisíc korun pomůže dětem z dětských domovů

Již pošesté se postavili zaměstnanci Alberta na startovní čáru a vydali se na trať s cílem podpořit děti ze sociálně znevýhodněného prostředí. Přes 450 účastníků společně během nebo chůzí nasbíralo 2 232 kilometrů, které obchodník finančně znásobil. Běh pro Nadační fond Albert se konal v Praze, Olomouci a Klecanech v rámci Měsíce zdraví, který je věnovaný motivaci ke správnému životnímu stylu. Patronem akce byl dráhový cyklista Tomáš Bábek.
Již pošesté se postavili zaměstnanci Alberta na startovní čáru a vydali se na trať s cílem podpořit děti ze sociálně znevýhodněného prostředí. Foto: Albert

Sto korun za každý kilometr, tedy částku 232 300 korun, rozdělí Nadační fond mezi devět dětských domovů a neziskových organizací, které se úspěšně zapojily do jeho prázdninové sportovní výzvy.

„Charitativní běh v sobě propojuje dvě důležité věci – péči o zdraví a pomoc potřebným. Zaměstnance takto motivujeme k pohybu, kterým sbírají finance pro děti. Jsem ráda, že od loňského ročníku počet kilometrů opět vzrostl a do organizací tak putuje větší obnos,“ hodnotí akci Alena Paldusová, manažerka Nadačního fondu Albert.

Šestého ročníku Běhu pro Nadační fond Albert se zúčastnil i patron Měsíce zdraví, Tomáš Bábek. „Mám radost, že takové dobročinné akce má stále vůli někdo pořádat a velmi si cením toho, že jsem mohl být součástí,“ říká úspěšný sportovec a dodává: „Celkově vnímám firemní kulturu v Albertu velmi kladně a těší mě, že vedení společnosti si uvědomuje důležitost zdravého životního stylu a jeho pozitivního vlivu na mentální zdraví zaměstnanců.“

Pohyb pomůže dalšímu pohybu

Na běhu nechyběly ani děti z obdarovaných domovů. „Moc jsme se těšili. Zúčastnili jsme se i loni, takže jsme si byli jistí, že opět půjde o moc příjemné odpoledne. Motivací pro děti bylo i to, že běžela také teta vychovatelka, a velmi jsme si to užili. Snažím se dětem vštípit zdravý životní styl a k tomu pohyb patří,“ popisuje Radka Doležalová, vychovatelka z Dětského domova Pardubice.

Všech devět organizací už přesně ví, na co finance použijí. Většina je investuje do sportovního vybavení pro děti, další zase na podporu sportovních aktivit jejich svěřenců a děti z jednoho domova se už teď těší na zimní pobyt na horách, kde se budou učit lyžovat.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Česku chybí práce mladých vzdělaných žen. Jsou na mateřské

Analýza
Na rozdíl od většiny evropských zemí se Česku stále nedaří skloubit kariéru a mateřství. Na trhu pak chybí práce mladých a vzdělaných žen. Ukázala to nová studie think-tanku IDEA při Národohospodářském ústavu Akademie věd ČR, s jejímiž výsledky se redakce FAEI.cz měla možnost seznámit.