Alza masivně rozšiřuje síť vlastních výdejních schránek, chce jich mít přes tisíc

Vlastní výdejní schránky, tzv. AlzaBoxy, se největšímu českému e-shopu osvědčily i během koronakrize jako bezpečné a bezkontaktní místo při vyzvedávání objednávek. Alza.cz se proto pouští do zatím jejich největšího rozšíření a počet AlzaBoxů se má do roku 2021 až zpětinásobit. Firma o tom tento týden informovala v tiskové zprávě.
Alza masivně rozšiřuje síť vlastních výdejních schránek, chce jich mít přes tisíc. Foto: FAEI.cz

Alza v současnosti provozuje ve třech zemích celkem 205 AlzaBoxů a jeho ambicí je přidat další stovky nových. V plánu je mít po celé ČR dohromady přes 600 boxů, zhruba 300 na Slovensku a 100 v Maďarsku. Nové výdejní schránky už Alza v posledních dnech nainstalovala na desítkách míst, například v Teplicích, Domažlicích, Litvínově, v Hronově nebo Prostějově, na Slovensku síť rozšíří např. v Banské Bystrici, Žilině či Myjavě. Řada lokací byla vytipována ve spolupráci se zákazníky.

Bezpečné a nonstop dostupné boxy se firmě osvědčily i během nouzového stavu – zájem o tento způsob vyzvednutí zboží byl srovnatelný s vánoční sezonou. „Od března do června 2020 se vytíženost schránek zvedla v průměru o více než 130 % ve srovnání s loňskem a za celé období takto firma doručila stovky tisíc zásilek,“ říká ředitel expanze a facility Alza.cz Jan Moudřík.

AlzaBoxy jsou podle něj ideální řešení pro bezkontaktní, a tím pádem bezpečný výdej objednávek – vyzvednutí zásilky trvá zpravidla jen několik vteřin a firma s každým závozem navíc boxy dezinfikuje.

„Právě možnost bezkontaktního výdeje nás utvrdila v rozhodnutí instalovat nové schránky a přiblížit se zákazníkům v dalších městech. Chceme být připravení jak na hlavní sezonu, tak na případnou druhou vlnu pandemie,“ vysvětluje Moudřík a dodává, že na displej AlzaBoxů se bude přidávat také antibakteriální folie, jež poslouží jako prevence proti šíření nákazy.

Instalaci více než 800 nových schránek chce firma zvládnout během pouhých několika měsíců, v plánu je zprovoznit 120-150 AlzaBoxů každý měsíc. K dalšímu rozšiřování své sítě by Alza ráda přizvala také města, obce, veřejné instituce a firmy, které mohou prostřednictvím formuláře požádat o umístění AlzaBoxu na místo dle jejich potřeb.

PSALI JSME:
Preferují se on-line platby, omezuje se kontakt. Firmy reagují na „protikoronavirová“ opatření

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nový předseda představenstva společnosti Škoda Auto

Thomas Schäfer se dnes s okamžitou platností ujal funkce předsedy představenstva společnosti Škoda Auto. Na této pozici vystřídal Bernharda Maiera, který po téměř pěti letech v čele představenstva předal funkci …

Největší firmy světa už vymazaly koronavirové ztráty

Celková hodnota největší stovky veřejně obchodovatelných firem na světě se od loňského vydání žebříčku (k datu 30. března 2019) zvýšila o bezmála 19 procent. Vyplývá to z aktuálního vydání studie PwC Global Top 100, …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru