Alza spustila novou službu pro menší a rodinné firmy. Většinu faktury jim proplatí do tří dnů

Jednička na trhu e-commerce, Alza.cz připravila ve spolupráci s Platební institucí Roger zajímavý finanční produkt pro zrychlenou úhradu faktur, tzv. Alza Invoice Financing. Ten umožní menším dodavatelům získat 75 % z fakturované částky už do tří pracovních dnů. Obě firmy o tom informovaly ve společné tiskové zprávě.
Díky nové službě si mohou i menší dodavatelé rychle, levně a maximálně jednoduše financovat své faktury před splatností. Foto: Roger

Firma chce zákazníkům i nadále nabízet co nejširší portfolio kvalitních produktů – zboží nejen velkých zavedených značek, ale i drobných či rodinných firem. Ty ovšem velmi často řeší svízelný přístup k pracovnímu kapitálu. Z důvodu zrychlení finančního toku pro ně Alza vytvořila ve spolupráci s Platební institucí Roger speciální finanční službu Alza Invoice Financing. Díky ní dojde doslova na pár kliknutí k uhrazení části faktur ve zrychleném režimu do tří pracovních dnů. Firmy tak mohou lépe optimalizovat své cashflow.

„Službu jsme úspěšně otestovali ve spolupráci s prvními dodavateli zboží a setkali se s velmi pozitivní reakcí, nyní novinku nabízíme i ostatním v rámci ČR a Slovenské republiky. Do budoucna bychom ji rádi rozšířili i na dodavatele služeb,“ říká finanční ředitel Alzy Jiří Ponrt. Podle Adama Šoukala CEO Platební instituce Roger spuštění zásadní inovace v tak krátké době umožnila především jednoduchá technologická integrace produktu do podnikových systémů Alzy.

PSALI JSME:
Alza měla na Velikonoční pondělí zavřeno. Další pokutu už neriskovala

Jak to funguje?

Vše běží na platformě Roger. Dodavatel v rámci svého prvního přihlášení do platformy Roger elektronicky podepíše rámcovou smlouvu (podepsání rámcové smlouvy dodavatele k ničemu nezavazuje) a následně si vybere, které z daňových dokladů vystavených Alze chce proplatit ve zrychleném režimu.

Vybere-li si obchodní partner faktury k zrychlenému proplacení, dostane uhrazeno 75 % hodnoty už do tří dnů, zbylou čtvrtinu pak v původně stanoveném datu splatnosti z důvodu případných zápočtů, vratek či reklamací. Skonto se odvíjí od délky zkrácení splatnosti, kupříkladu u dvouměsíční splatnosti je skonto za zkrácení splatnosti 1,05 % z faktury. Faktury jsou do systému nahrány automaticky prostřednictvím EDI platformy ORION.

Díky službě Alza Invoice Financing si mohou i menší dodavatelé rychle, levně a maximálně jednoduše financovat své faktury před splatností, neboť jim pomáhá optimalizovat cashflow, protože splatnost si nastaví podle vlastních potřeb, a současně posiluje jejich vlastní byznys, neboť nemusí operovat s rezervami, zálohami nebo se dokonce zadlužovat.

PSALI JSME:
Čínský e-shop válcuje české internetové obchody

×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Podnikání

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Radujete se z nového bytu? Čeká vás nepříjemná povinnost

Poradna
Slavili jste příchod tohoto roku v novém bytě nebo na loni zakoupené chalupě? Pak vám kromě hezkých vzpomínek vznikla i méně příjemná příjemnost. Musíte se zajímat o daň z nemovitých věcí. Letos je sice termín podání odložen z konce ledna o dva měsíce, nic to však nemění na tom, že správně vyplnit příslušný daňový formulář je takřka nadlidský úkol.
Rolovat nahoru