Americká ekonomika se stále vyhýbá recesi, ale slabý trh s bydlením představuje velké riziko

Názor
Podle této zprávy o hrubém domácím produktu (HDP) se americká ekonomika stále vyhýbá recesi. Spotřebitelské výdaje jsou stále silné, a to jak na domácím, tak na globálním trhu. Je těžké mít recesi, když je poptávka tak odolná, a to je dobrá zpráva pro trh, který se obává o budoucnost ekonomiky.
Poptávka po bydlení klesala v USA již sedmé čtvrtletí v řadě. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Trh s bydlením byl jedinou velkou trhlinou na hospodářském výsledku Spojených států v minulém čtvrtletí. Poptávka po bydlení klesala již sedmé čtvrtletí v řadě, což není překvapením vzhledem k tomu, jak agresivní byl Fed (americká centrální banka, pozn. red.).

Slabost trhu s bydlením je velkým rizikem, ale pesimismus v oblasti bydlení zjevně ještě nepronikl do peněženek. Zlepšuje se i globální poptávka, k čemuž přispívá posilování zámořských měn. To by mohlo být darem z nebes, pokud se poptávka Američanů v průběhu roku ochladí.

PSALI JSME:
USA: Počet žádostí o podporu je nejnižší od loňského září

Silné výdaje dávají Fedu určitý prostor k tomu, aby se více rozmáchl kladivem, a trh práce je stále faktorem, který je třeba sledovat, pokud jde o vyhlídky spotřebitelů. A v této medvědí fázi je těžké definitivně určit, jak budou trhy reagovat na mediální titulky.

Každodenní výkyvy by mohly být založeny spíše na emocích a zaujímání pozic než na logickém uvažování. Pro nás jsou však slušná data důvodem k dobrému pocitu z budoucnosti a investorům mohou připomenout, že určitý optimismus je oprávněný.

Autorka je investiční analytička společnosti eToro v USA
(Redakčně upraveno)

Ilustrační foto: Depositphotos.com

PSALI JSME:
Globalizace na rozcestí (2.): Inflace je jen dočasná, vzpomínáte?

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Ekonomika

Pohonné hmoty přestávají zdražovat

Pohonné hmoty v Česku v uplynulém týdne výrazně zpomalily v tempu svého zdražování. Litr benzinu se u čerpacích stanic prodává v průměru za 38,40 koruny, před týdnem byl o šest haléřů levnější. O deset haléřů na …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Zpackané zvětšení prsou i vypadlou korunku můžete reklamovat

Poradna
Celé měsíce se k návštěvě plastické chirurgie odhodláváte, představujete si, jaký bude výsledek, ale ten ani v nejmenším neodpovídá tomu, co jste si vysnili. Kromě nespokojenosti a výčitek můžete však využít i institut reklamace, kterou si obvykle spojujeme se spotřebním zbožím.