Apogeo spouští HR outsourcing, tým povede Tereza Svatošová, posilou je Jan Rechnovský

Outsourcing v oblasti HR začala firmám nabízet česká poradenská skupina Apogeo. Tým odborníků, kteří budou klientům k dispozici, povede Tereza Svatošová, Payroll & HR Manager skupiny. Členem týmu Apogea bude i Jan Rechnovský, konzultant v oblasti firemních procesů s dlouholetými zkušenostmi v oboru.
Apogeo spouští HR outsourcing, tým povede Tereza Svatošová (na snímku), posilou je Jan Rechnovský. Foto: Archív

Skupina Apogeo tak doplní své dosavadní portfolio služeb tvořených účetním a daňovým servisem, auditem, znaleckými posudky, transakčním poradenstvím nebo zakládáním firem na klíč.

„Tereza získala své dosavadní zkušenosti při práci v naší skupině, kde působí už devět let,“ říká většinový vlastník Apogeo Group Josef Jaroš. „Jan má více než dvacetileté profesní zkušenosti, působil jako interní i externí HR manažer v různých firmách a na základě vlastního výzkumu založeného na sběru dat u více než stovky zaměstnavatelů vytvořil vlastní metodiku recruitingu,“ přibližuje Jaroš. „Jsme velmi rádi, že kývl na spolupráci,“ dodává.

„S poptávkou po tomto rozšíření stávající spolupráce se na nás obracelo stále více klientů i společností, které dosud našimi klienty nejsou,“ vysvětluje Tereza Svatošová.

„Z šetření, které jsme uskutečnili mezi 800 našich současných a bývalých klientů, pak vyplynulo, že HR outsourcing už využívá 17 procent dotázaných. Uvažovat je o něm ochotno 21 procent firem, které jej dosud nevyužívají,“ dodává.

„Důvodem sílící poptávky je obecně nízká úroveň interních HR vzhledem k potřebám moderně řízených firem. Výrazným argumentem jsou také vysoké náklady interního HR v době ekonomické krize,“ konstatuje Jan Rechnovský.

Podle Svatošové byly dvě třetiny firem oslovených v průzkumu o velikosti do 100 zaměstnanců, čtvrtina do pěti set a čtyři procenta nad 500 zaměstnanců. Zapojily se ale do něj i subjekty s jednotkami zaměstnanců a samostatně podnikající OSVČ.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru