Arcona Property Fund zaznamenal v roce 2017 rekordní růst

Arcona Property Fund uzavřel rok 2017 s meziročním nárůstem hodnoty portfolia o 3,7 %. Tržní cena čtyř nemovitostí spravovaných fondem v České republice vzrostla o 5,7 % a na Slovensku s osmi nemovitostmi o 2,8 %. Hodnota polského portfolia o 12 aktivech zůstala stabilní.

S ohledem na silný provozní výkon, úspěšné transakční výsledky a zisky z přecenění se čistá hodnota aktiv akcií fondu zvýšila z 11,69 eur na 13,35 eur za posledních dvanáct měsíců k 31. prosinci 2017, což představuje nárůst o 16 %. Tržní cena akcie se během posledních 12 měsíců k 31. prosinci 2017 na Euronext Amsterdam zvýšila z 5,40 eur na 7,40 eur, což představuje nárůst o 37 %. Dále byly v srpnu 2017 vyplaceny zálohy na dividendy ve výši 0,10 eur za akcii.

V roce 2017 byla v Polsku získána čtyři aktiva, zatímco v Praze a Košicích byly prodány dvě malé kancelářské budovy. Portfolio fondu vzrostlo ze 75,02 milionů eur na 89,68 milionů eur, což představuje nárůst téměř o 20 %.

„Rok 2017 byl pro naši vlajkovou loď Arcona Property Fund dalším silným rokem, jehož pozitivní vývoj odráží zvyšující se poptávku, nárůst cen nájemného a nedostatek nových staveb na středoevropském trhu s nemovitostmi. Naším záměrem do budoucna je pokračovat v akvizičním programu s cílem zvýšit celkovou hodnotu aktiv Fondu Arcona Property Fund na 500 milionů eur s tím, že přidáme do portfolia během příštích tří až pěti let dalších 20–30 aktiv,“ řekl Guy Barker, výkonný ředitel společnosti Arcona Capital.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Češi milují značkové oblečení. Ale je jich jen třetina

Průzkum
Všeobecné mínění, jak si spousta Čechů zakládá na značkovém oblečení, nabourává aktuální výzkum společnosti GfK. Košile, kalhoty, trička, obuv a další módní doplňky světových oděvních značek totiž preferuje jen třetina tuzemských zákazníků. Převažují ti, pro něž není módní symbol důležitý.

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru