Ariane Kilian se od 1. července 2022 stává vedoucí útvaru Komunikace ve společnosti ŠKODA AUTO

Ariane Kilian převezme 1. července 2022 funkci vedoucí útvaru Komunikace ve společnosti ŠKODA AUTO. Nahradí Jense Katemanna, který se 1. července 2022 stane novým vedoucím útvaru Komunikace značky Volkswagen Osobní vozy a objemové skupiny koncernových značek.
Ariane Kilian převezme 1. července 2022 funkci vedoucí útvaru Komunikace ve společnosti ŠKODA AUTO. Foto: Škoda Auto

Ariane Kilian byla dosud zodpovědná za komunikaci v koncernových oblastech Technika a Volkswagen Group Components. V budoucnu bude podřízena novému předsedovi představenstva společnosti ŠKODA AUTO Klausi Zellmerovi.

Ariane Kilian je vystudovaná novinářka. Po vzdělání v oboru žurnalistiky, politiky a ekonomiky v Kolíně nad Rýnem a stáži v Burda Media pracovala jako redaktorka v časopise a deníku a v tiskovém oddělení německého Bundestagu. V roce 2007 nastoupila do společnosti Volkswagen, kde zastávala různé manažerské pozice v oblasti komunikace a vnějších vztahů.

Od roku 2015 je zodpovědná za komunikaci divize Volkswagen Group Components a od roku 2021 za novou koncernovou divizi Technik s odpovědnosti i za další oblasti Battery a Charging & Energy. Od roku 2015 se také v rámci koncernu Volkswagen podílela na založení organizace na podporu uprchlíků a do roku 2020 ji vedla.

Jens Katemann vystudoval sociální vědy, hospodářskou politiku a sportovní vědu na Vestfálské Wilhelmsově univerzitě v Münsteru. Po stáži ve vydavatelské skupině Handelsblatt zahájil svou profesní kariéru jako redaktor německého automobilového časopisu auto motor und sport.

V letech 2006 až 2009 byl vedoucím oddělení časopisu a v roce 2009 převzal funkci šéfredaktora časopisu AUTOStrassenverkehr. O tři roky později byl jmenován šéfredaktorem časopisu auto motor und sport.

Jens Katemann je od dubna 2017 vedoucím útvaru Komunikace ve společnosti ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi. Od 1. července 2022 převezme funkci vedoucího úvaru Komunikace značky Volkswagen Osobní vozy ve Wolfsburgu a zároveň bude řídit komunikaci skupiny objemových značek.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

9 způsobů, jak ochránit své úspory před inflací

Každý si říká, jestli je rozumné začít investovat teď v době začínající krize, kdy všechny aktiva klesají. Přitom čekání na lepší chvíli, je to nejhorší, co můžete při investování udělat.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Michael Žantovský: „Velká hra se bude odehrávat v jihovýchodní Asii“

Rozhovor
Uspořádání po světové a studené válce je pryč. „Myslím si, že je zřejmé, že až, jak doufám, skončí to poslední Putinovo vojenské dobrodružství katastrofou nebo přinejmenším neúspěchem pro Rusko, tak oblast, kde se bude odehrávat to, čemu diplomati říkají velká hra, tak to je přesně oblast Jihovýchodní Asie,“ říká v rozhovoru Michael Žantovský.