Atos již pojedenácté ocení mladé vědce z oblasti počítačových věd

Společnost Atos IT Solutions and Services, s.r.o. a Francouzské velvyslanectví v České republice letos již pojedenácté v rámci soutěže Cena Josepha Fouriera vyberou ty nejlepší práce studentů doktorandského studia a mladých vědeckých pracovníků z oblasti informatiky a výpočetních věd.
V loňském roce si první cenu odnesla Jitka Kostková za výzkum invariantů, který by mohl pomoci návrhářům karoserií zvýšit rychlost a snížit spotřebu vozidel. Foto: Atos

Vyhlášení vítězů proběhne 30. září v prostorech Francouzského velvyslanectví v Praze za přítomnosti francouzského velvyslance Rolanda Galharague. Ceny vítězům předá profesor Jean-Marie Lehn, laureát Nobelovy ceny za chemii.

Cílem soutěže je ocenit mimořádné vědecké práce se speciálním zaměřením na umělou inteligenci, počítačové systémy a sítě, kyberbezpečnost, databázové systémy, interakci člověk-počítač, grafiku, numerickou analýzu, programovací jazyky, softwarové inženýrství, bioinformatiku a počítačovou teorii.

„V České republice máme mnoho talentovaných lidí, jejichž práce obsahují často objevné i prakticky využitelné nápady, a potvrdili jsme si to už v předchozích ročnících. Oceněním těchto prací chceme dát najevo náš zájem o nové a svěží myšlenky a podpořit mladé vědce, aby svůj talent rozvíjeli,“ komentuje Jaroslav Vojtěch, vedoucí oddělení HPC & Big Data z Atos IT Solutions and Services, s.r.o.

Porota vybere autory tří nejlepších výzkumných prací, kterým společnost Atos IT Solutions and Services, s.r.o. udělí finanční odměnu. První dva výherci budou mít také možnost vycestovat do Francie na měsíční výzkumnou stáž ve vybrané francouzské výzkumné instituci.

Stipendium na měsíční stáž poskytne Francouzské velvyslanectví v ČR. Udělena bude také speciální cena poroty, jejíž vítěz získá 50 000 výpočetních hodin na superpočítači Národního superpočítačového centra v Ostravě IT4Innovations.

Slavnostní předání cen výhercům proběhne na 30. září 2021. Ocenění laureátům předá profesor Jean-Marie Lehn, nositel Nobelovy ceny za chemii za rok 1987 a iniciátor celé akce.

V loňském roce si první cenu odnesla Jitka Kostková za výzkum invariantů, který by mohl pomoci návrhářům karoserií zvýšit rychlost a snížit spotřebu vozidel. Speciální cenu v podobě 50 tisíc výpočetních hodin pro bádání získala Katarína Furmanová za výzkum proteinových interakcí.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

ČNB schválila Marijanu Vasilescu novou CEO Sberbank CZ

Česká národní banka (ČNB) schválila předsedkyní představenstva Sberbank CZ paní Marijanu Vasilescu. Do funkce ji zvolila dozorčí rada Sberbank CZ, a to s účinností od 1. září 2021. Paní Marijana Vasilescu se tak od …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Pomluvy na internetu. Víte, jak se jim bránit?

Poradna
Když vás někdo pomluví na internetu, dopouští se tím trestného činu? Možná budete překvapeni, ale jako trestný čin se posuzují jen nejzávažnější případy zásahů do osobnostních práv. Jde tedy pouze o nejzávažnější poškození dobré pověsti a cti jednotlivce, která zřetelně přesahují míru obvyklých lží a nepravd, jež o sobě lidé šíří v běžném životě.