Atos již pojedenácté ocení mladé vědce z oblasti počítačových věd

Společnost Atos IT Solutions and Services, s.r.o. a Francouzské velvyslanectví v České republice letos již pojedenácté v rámci soutěže Cena Josepha Fouriera vyberou ty nejlepší práce studentů doktorandského studia a mladých vědeckých pracovníků z oblasti informatiky a výpočetních věd.
V loňském roce si první cenu odnesla Jitka Kostková za výzkum invariantů, který by mohl pomoci návrhářům karoserií zvýšit rychlost a snížit spotřebu vozidel. Foto: Atos

Vyhlášení vítězů proběhne 30. září v prostorech Francouzského velvyslanectví v Praze za přítomnosti francouzského velvyslance Rolanda Galharague. Ceny vítězům předá profesor Jean-Marie Lehn, laureát Nobelovy ceny za chemii.

Cílem soutěže je ocenit mimořádné vědecké práce se speciálním zaměřením na umělou inteligenci, počítačové systémy a sítě, kyberbezpečnost, databázové systémy, interakci člověk-počítač, grafiku, numerickou analýzu, programovací jazyky, softwarové inženýrství, bioinformatiku a počítačovou teorii.

„V České republice máme mnoho talentovaných lidí, jejichž práce obsahují často objevné i prakticky využitelné nápady, a potvrdili jsme si to už v předchozích ročnících. Oceněním těchto prací chceme dát najevo náš zájem o nové a svěží myšlenky a podpořit mladé vědce, aby svůj talent rozvíjeli,“ komentuje Jaroslav Vojtěch, vedoucí oddělení HPC & Big Data z Atos IT Solutions and Services, s.r.o.

Porota vybere autory tří nejlepších výzkumných prací, kterým společnost Atos IT Solutions and Services, s.r.o. udělí finanční odměnu. První dva výherci budou mít také možnost vycestovat do Francie na měsíční výzkumnou stáž ve vybrané francouzské výzkumné instituci.

Stipendium na měsíční stáž poskytne Francouzské velvyslanectví v ČR. Udělena bude také speciální cena poroty, jejíž vítěz získá 50 000 výpočetních hodin na superpočítači Národního superpočítačového centra v Ostravě IT4Innovations.

Slavnostní předání cen výhercům proběhne na 30. září 2021. Ocenění laureátům předá profesor Jean-Marie Lehn, nositel Nobelovy ceny za chemii za rok 1987 a iniciátor celé akce.

V loňském roce si první cenu odnesla Jitka Kostková za výzkum invariantů, který by mohl pomoci návrhářům karoserií zvýšit rychlost a snížit spotřebu vozidel. Speciální cenu v podobě 50 tisíc výpočetních hodin pro bádání získala Katarína Furmanová za výzkum proteinových interakcí.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Začal Global Money Week 2024

Od pondělí 18. do neděle 24. března 2024 se v České republice koná 12. ročník celosvětové vzdělávací akce Global Money Week. Česká bankovní asociace letos v jeho rámci opět pořádá národní kolo finančně-vědomostní …

Jak zajistit pojištění kola proti krádeži

Plánujete pořízení nového jízdního kola, abyste si již brzy mohli užívat první jarní vyjížďky? Pak byste měli pamatovat na to, že krádeže kol jsou v České republice velice časté. Podle policejních odhadů je ročně …

Predikce ceny bitcoinu v roce 2024: Co říkají experti?

Rok 2023 pro bitcoin znamenal jízdu na horské dráze. Po rekordním růstu v roce 2021 zažila tato nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna (BTC) v roce 2022 prudký pokles a klesla pod 20 000 amerických dolarů (USD). V …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Kolo stojí desetitisíce. Tak proč ho nemáte pojištěné?

Poradna
První jarní paprsky každoročně vylákají ven i ty, kdo se za sportovce zrovna nepovažují. Ať už na kole trháte rekordy, nebo jste spíše kochací typy, měli byste si být vědomi, že kolo není spojeno jen s příjemnými zážitky, ale také celou řadou rizik. Na většinu z nich myslí pojištění.