Aukro mění vlastnickou strukturu

Největší český aukční portál – společnost Aukro – mění vlastnickou strukturu. Novým strategickým investorem je skupina Pale Fire Capital (PFC), soustředěná kolem internetových podnikatelů Jana Barty, Dušana Šenkypla a Davida Holého. Po měsících vyjednávání se PFC rozhodla vstoupit do Aukra a pomoci nastartovat jeho novou etapu. Za svou investici přesahující sto milionů korun získala podíl ve výši 59 procent.
Lumír Kunz, Jan Boruta, Václav Liška a Matěj Boruta. Foto: Aukro

Někteří dosavadní investoři své podíly prodali právě skupině Pale Fire Capital a z Aukra definitivně odcházejí, informoval aukční portál. Jde o brněnskou Agoru Development, brněnského podnikatele Ladislava Chodáka a pražskou společnost Equity Partners Petra Kymličky. Zbylý podíl v Aukru (41 %) drží skupina Leverage, která do něj vstoupila v roce 2017.

„Pro Aukro a všechny jeho uživatele je to skvělá zpráva. Fakt, že s námi chce spolupracovat takto významný investor, potvrzuje, že byznys Aukra stojí na pevných základech a že má potenciál dále posilovat svou pozici na trhu,“ uvedl šéf Aukra Lumír Kunz. „S Pale Fire Capital jsme si sedli jak po lidské, tak po byznysové stránce a jsem rád, že můžeme Aukro společně rozvíjet. Letos výrazně rosteme a věřím, že s PFC na palubě budeme v pozitivním trendu pokračovat,“ citoval Kunze časopis Forbes.

PSALI JSME:
Telefonní číslo nebo náramek Ivana Jonáka. Největší bizarnosti vydražené po internetu

„Aukro je výzva, na kterou se nesmírně těšíme. Marketplace business modely jsou oblast, která nás dlouhodobě investičně zajímá a Aukro je synonymem pro marketplace. Současný management už započal hezký obrat a věřím, že s naším přispěním jej ještě urychlíme a vrátíme postupně Aukro tam, kde kdysi bylo,“ dodává Jan Barta, partner Pale Fire Capital.

Aukro je se čtyřmi miliony registrovaných uživatelů největší aukční online tržiště v ČR. Od roku 2003 se přes Aukro prodaly 73 miliony kusů zboží za 40 miliard korun. Před sedmi lety firma dosahovala ročního obratu ve výši šesti miliard korun ročně, ale vloni to bylo pouze jeden a půl miliardy. Podle Forbesu letos tržišti roste obrat o pětinu a návštěvnost se meziročně zvýšila o polovinu.

PSALI JSME:
Zásilkovna novým partnerem Aukro.cz

Zavřít reklamu ×
  1. Jsem na aukru registrovaný asi od roku 2007, a z počátku jsem si ho nemohl vynachválit. Nakoupil jsem spoustu věcí, s kterými jsem byl za udanou cenu nadmíru spokojen. Jenže s postupem času přibylo spousta vyčůránků, takže aukro pro mě ztratilo pocit jistoty bezpečnosti nákupu oproti jiným bazarovým serverům, a to nehledě na počet pozitivních komentářů. Jednou jsem musel podávat svědectví na policii ohledně nákupu u jednoho prodejce. Navíc jsou dnes ceny u zpousty nabízených produktů vyšší, než na jiných portálech. Z tohoto důvodu již na aukru minimálně 5 let nakupuji zcela vyjímečně.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

„Chytrá řešení“ jsou pro menší a střední firmy příliš nákladná

Průzkum
Pod pojmem „Úspory a chytrá řešení“ si majitelé, jednatelé a ředitelé malých a středních podniků nejčastěji představují IT služby, zjednodušení, úsporu a efektivitu. Největší překážkou přijímání takových řešení ale podle nich je, že jsou příliš nákladná. Zjistil to výzkum, který pro Asociaci malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) uskutečnila v únoru na vzorku 255 firem do 250 zaměstnanců agentura Ipsos.