Auta, kterých vzniklo méně než deset: Rezvani Beast Alpha X Black Bird (1. díl)

Nový seriál portálu FAEI.cz představuje automobily, kterých vzniklo – nebo vznikne – skutečně jen pár. Jde tedy o exempláře, které mají sběratelský potenciál s možná až několikanásobným zvýšením ceny.
Foto: Rezvani

Američan Ferris Rezvani chtěl být původně bojovým pilotem, ale nakonec zakotvil u automobilů. A to ne ledajakých. Jeho stroje se vyznačují vysokou cenou, roztodivnými tvary i zajímavou výbavou. Aktuálně vzbuzuje zájem hlavně jeho masivní off-road nazvaný Tank, ale v portfoliu jsou i supersportovní modely řady Beast Alpha.

Vrcholová kusovka

Na úplné špičce jejich nabídky stojí vyobrazený stroj Beast Alpha X Black Bird s plánovanou produkcí pouhých pěti exemplářů. Pohání ho čtyřválcový motor z vlastního vývoje firmy, který z objemu 2,5 litru dává výkon 700 koní. Stovkou ultralehký dvoumístný bolid o hmotnosti 750 kilogramů uhání za 2,9 sekundy! Na americké poměry je nezvyklá standardní montáž manuální šestistupňové převodovky, ovšem automat můžete mít také.

Foto: Rezvani

Cena celkem jde

Za model Black Bird si firma účtuje 225 000 dolarů, což je hodně, ale zase tak příšerné to není, vždyť na podobné peníze přijdou třeba některé modely Porsche. Navíc za uvedenou sumu získáte nejen originální vůz, ale také design, který vytvářel Ázerbájdžánec! Pod tvary sporťáku je totiž podepsán Samir Sadikhov, který pracoval třeba u korejské značky Genesis nebo u Lamborghini. S nezvyklými tvary koresponduje i výjimečný mechanismus otevírání dveří. Ty totiž vyjíždějí podél boků daleko dopředu…

Karbon a závodní geny

Vůz o délce necelých 4,2 metru je postaven převážně z uhlíkových vláken, z tohoto materiálu můžete mít také sedadla. V kabině je plaketa s pořadovým číslem, když si připlatíte, výrobce vám karoserii nalakuje jakýmkoli odstínem, na který si vzpomenete. Před volantem je plně digitální přístrojový štít, který je konfigurovatelný. Můžete na něm mít například počítač okruhů nebo měření času na jedno kolo.

PSALI JSME:
Nejslavnější Bondovo auto je tento týden na prodej

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Motorismus

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Proč Chorvatsko a Norsko, jako jediné v Evropě, nemají žádné zlato

Analýza
V Evropě jsou jen dvě země, které nedrží ve svých měnových rezervách žádné zlato. Jednou z nich je Norsko, které své rezervy ve výši 33,5 tuny prodalo v roce 2004 za 450 milionů dolarů. Dnes by za ně dostalo dvě miliardy dolarů, ale jak píše web Global Gold News, moc na tom nesejde, protože Norsko je jednou z nejbohatších zemí Evropy a každý Nor tak odporně bohatý, že by se Norsko mohlo nazývat zemí ropných milionářů.
Rolovat nahoru