Avast: Lepší výsledky, vyšší dividenda, růst cílů

Avast zveřejnil za první polovinu tohoto roku silná čísla, která pokořila odhady trhu. Vzrostl počet zákazníků. Mezitímní dividenda se zvýší a je také nad očekáváním analytiků. Dále došlo ke zvýšení celoročních cílů.
Avast zveřejnil za první polovinu tohoto roku silná čísla, která pokořila odhady trhu. Ilustrační foto: Avast

Reportovaná čísla meziročně vzrostla a na všech úrovních překonala odhady analytiků. Společnost těžila z trendu práce z domova, který podpořila pandemie koronaviru a z ní vyplývajících opatření. Z celé situace tak vychází Avast jako vítěz. Počet zákazníků v sektoru Desktop (stolní PC) se ve srovnání s koncem minulého roku zvýšil +5,1 % na 13,26 milionu dolarů.

Fakturace (tržby příštích období) jsou 469,1 mil. USD tedy o 2,1 % nad výsledkem loňského roku. Upravené tržby se v první polovině roku zvýšily o 1,5 % na 433,1 mil. dolarů, upravená EBITDA dosáhla 241,4 mil. USD (2,1 % y/y) a čistý zisk 169,8 mil. USD (14,6 % y/y). Upravená EBITDA marže v meziročním srovnání vzrostla na 55,7 % (oproti 55,4 % před rokem). Za výrazným růstem čistého zisku je pokles dluhu a s tím spojené finanční položky, a pokles úrokových sazeb.

PSALI JSME:
Pět procent. Nejvýkonnější akcií pražské burzy tohoto týdne je Avast

Avast potvrdil silnou schopnost generovat hotovost a dále snižuje zadlužení.  Čistý dluh je 817 mil. USD oproti 1 104,6 milionu dolarů před rokem a 885 mil. USD na konci 2019. Poměr zadlužení (čistý dluh vůči zisku EBITDA) se snížil na 1,7x z 1,8x na konci roku 2019 (2,4x za stejné období minulého roku).

Vedení Avastu mírně zvýšilo celoroční očekávání růstu tržeb na horním okraji středních jednotek procent. EBITDA marže by měla zůstat meziročně beze změny. To považujeme vzhledem k dosaženým výsledkům a výhledu do konce roku za opatrný cíl, který Avast pravděpodobně překoná. Navrhuje také mezitímní dividendu ve výši 0,048 USD (loni 0,044, očekávání 0,046 USD).

Autor je ekonom Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Investice v korunách přináší možnost diverzifikace, říká šéf pražské burzy

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB