Baníkovské oslavy vrcholí. Po 100 letech se otevřely výčepní kohouty v ikonickém hostinci U Dubu

Fanoušci Baníku si dají pivo tam, kde před sto lety vznikl jejich oblíbený fotbalový klub. Novodobý hostinec U Dubu vyrostl jen kousek od místa, kde byl slezský klub 8. září 1922 založen. Pocta ikonickému místu vznikla v souvislosti s multižánrovým festivalem Baník100fest.
Na místě původní hospody, kde byl před sto lety založen oblíbený fotbalový klub, je pamětní kámen. Foto: Radegast

Ten proběhne od 9. do 10. září na Slezskoostravském hradě v Ostravě. Na akci zahrají Jaromír Nohavica, Kryštof nebo Mirai. Jubilejní 100. výročí založení fotbalového klubu FC Baník Ostrava míří do finále a Radegast bude opět u toho. V těsné spolupráci Radegastu a Baníku totiž vznikla „nápodoba“ hostince U Dubu, ve kterém byl slezský klub před sto lety založen.

„Chtěli jsme vzdát hold zakladatelům slezského klubu a také současným fanouškům Baníku připomenout místo, kde má jejich klub stoleté kořeny. Věříme, že v této novodobé hospodě U Dubu si společně přiťuknou správně hořkým pivem Radegast a popřejí svému milovanému klubu co nejvíce úspěchů do dalších sto let,“ říká k důvodům vzniku hospody Josef Jalůvka, manažer značky Radegast.

Hostinec U Dubu na Kamenci ve Slezské Ostravě hostil ustavující schůzi 8. září 1922. V hostinci byl založený fotbalový klub SK Slezská Ostrava, dnešní FC Baník Ostrava. Zakladatelskou listinu tam tehdy podepsalo 20 členů.

Dnes stojí na místě původní hospody pamětní kámen. Zajít si na pivo Radegast do novodobého hostince U Dubu můžou všichni fanoušci do čtvrtka 8. září. Od pátku 9. do soboty 10. září se do hospody dostanou jen návštěvníci festivalu Baník100fest.

Vrchol baníkovských oslav proběhne kousek od místa, kde stával původní hostinec U Dubu a také nedaleko tehdejšího stadionu Stará střelnice. Tam hrávali fotbalisté klubu SK Slezská Ostrava, jehož současným pokračovatelem je právě FC Baník Ostrava.

Dvoudenní oslavy Baník100fest nabídnou hudební lahůdky v čele s Jaromírem Nohavicou, kapelami Kryštof, Mirai, Horkýže Slíže nebo Kurtizány z 25. Avenue. Doplňkový program naservíruje autogramiádu, setkání s legendami Baníku, e-sportový turnaj nebo herní zóny.

Pivovar Radegast se při letošních stoletých oslavách podílel na interaktivní výstavě Baník Expo nebo na výročním zápase FC Baník Ostrava proti skotskému klubu Celtic FC.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Na trh míří nová česká whisky Prádlo

Všechno má svůj čas a ty nejlepší věci musí pořádně dozrát. Ten správný čas právě nadešel pro novou českou whisky. Jmenuje se Prádlo a STOCK Plzeň – Božkov ji nově zařazuje vedle svých prémiových distribučních …

Hledání práce online: Tipy pro úspěch

Vítejte v digitálním věku, kde hledání práce online se stalo nejen běžnou praxí, ale i klíčem k úspěchu v kariéře. V tomto článku vám poskytneme užitečné tipy a triky, jak si zvýšit šance na úspěch při hledání práce …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB