Banka Creditas vyhnala poslední Rusy z tuzemské Expobank

Do poslední chvíle se u kormidla Expobank CZ drželi Rusové v dozorčí radě, která je nejvyšším orgánem každé akciové společnosti. Dohodu o převzetí Expobank CZ uzavřela Banka Creditas 18. července, ale až 2. září Rusové dozorčí radu opustili.
Banka Creditas vyhnala poslední Rusy z tuzemské Expobank. Ilustrační foto: FAEI.cz

Tři z jejich čtyř členů; Kiril Vladimirovič Nifontov, Alexej Sannikov a John McNaughton, se hlásili k občanství Ruské federace. Dva z nich už tedy v řídícím orgánu nejsou a John McNaughton zatím zůstal, když převlékl ruský kabát za srbský.

Transakci odsouhlasily Česká národní banka (ČNB) i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Výši transakce banky nezveřejnily. „Vítáme rychlé schválení fúze,“ konstatoval zdvořile předseda představenstva Creditas Vladimír Hořejší, ačkoli centrální banka využila tříměsíční schvalovací lhůtu na maximum a nijak spojení bank neurychlila.

„Obě finanční instituce budou v nejbližších letech fungovat samostatně a pro jejich klienty ani zaměstnance se v současnosti nic nemění,“ uvedl nový majitel tuzemské Expobank v tiskové zprávě.

PSALI JSME:
Mediální akrobacie ruské Expobank CZ

To znamená, že její perla, nejlépe úročený běžný účet v Česku se sazbou 4,61 procenta, zůstává zachována.

Expobank navíc posílí technologicky, potvrdil Petr Krumphanzl, předseda představenstva banky. „Naší strategií bude využít synergií mezi oběma společnostmi a zázemí silného ryze českého vlastníka. Expobank CZ se bude dál koncentrovat zejména na oblasti retailového bankovnictví a poskytování služeb s maximálním využitím moderních technologií,“ uvedl.

Konkrétní podrobnosti k fungování, obchodní strategii a dalším plánům nového majitele s Expobank budou podle mluvčí Banky Creditas Lucie Brunclíkové teprve zveřejněny.

PSALI JSME:
Další dvě banky v pětiprocentním klubu

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

2022, další rekordní rok pro LVMH

Přední světová společnost LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy, pozn. red.), která vyrábí luxusní zboží, zveřejnila rekordní výsledky za rok 2022 s čistým ziskem 14 miliard eur, což je o dvě miliardy více než v roce …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB