Banka Creditas ztrojnásobila zisk

Zisk banky Creditas za prvních devět měsíců roku překonal 134 milionů korun. To je v porovnání se stejným obdobím loňského roku nárůst o víc než trojnásobek. Přitom s bankovní licencí začala působit teprve od ledna 2017. V současné době má banka 50 tisíc klientů a ti si u ní za necelé dva roky uložili bezmála 20 miliard korun.
Creditas dokázala bleskově uvést do života evropskou směrnici PSD2, která posiluje pozice klientů při využívání bankovních služeb. Foto: Wikipedia.org, El Projectante, CC BY-SA 4.0

„Kromě celkového počtu klientů je potěšující i dynamika přílivu klientů v posledních měsících. Zájem je o běžný účet a také o spořicí produkty, které poskytují jedny z nejlepších sazeb na trhu,“ uvedl předseda představenstva banky Vladimír Hořejší v tiskové zprávě.

Rarita bankovního trhu

Růst odpovídající zhruba trojnásobku stavu na počátku roku 2017 vykázala také bilanční suma banky. Ta z necelých 11 miliard vyrostla na současných víc než 30 miliard korun. Nejvýznamnější položkou aktiv jsou poskytnuté úvěry, které ke konci třetího čtvrtletí činily 14,4 miliardy korun, což je od začátku roku nárůst o víc než čtvrtinu.

To je dobrá i špatná zpráva. Dobrá v tom smyslu, že Creditas má dostatečné rezervy, negativní proto, že značné rezervy, po odečtení oněch povinných zatím leží ladem. Přesto banka letos průběžně posilovala svou kapitálovou pozici. Vlastní kapitál vzrostl o víc než miliardu na 3,1 miliardy korun. Na tomto navýšení se zásadní měrou podílel majoritní akcionář Pavel Hubáček.

Creditas je jedinou z nových bank na českém trhu, která od své transformace z kampeličky na klasickou banku dokázala být již od prvního roku na trhu ve zisku.

PSALI JSME:
Creditas zvyšuje úroky. Letos již podruhé!

Digitální lídr

Nedávno odstartovala televizní reklama banky, jež popularizuje možnost obsluhovat přes internetové bankovnictví Creditasu za pomoci mobilní aplikace i účty u dalších bank. „Jako vůbec první na trhu jsme spustili zatím jedinou multibankovní aplikaci v Česku,“ může se pochlubit Vladimír Hořejší. O tento produkt je podle informace banky velký zájem a možná napomůže k dalšímu vzestupu počtu klientů.

Technologie mají doplnit slušnou úrokovou sazbu na spořicích účtech Creditasu ve výši 0,6 procenta bez jakéhokoli omezení, jak je u jiných bank obvyklé. Klienti mohou bez sankcí s penězi průběžně nakládat a výše uložené sumy není nijak omezena.

Investiční Unicapital

Společně s digitalizací banka buduje i síť kamenných poboček. Jak vyplývá z bankovního čtvrtletníku C Journal, otevřela jich už 16 a další aktuálně připravuje v Děčíně, Prostějově a Frýdku-Místku. Na těchto pobočkách si lze například pořídit dluhopisy sesterské společnosti Unicapital s úročením až šest procent.

Vzhledem k portfoliu skupiny Unicapital (přes polovinu investic tvoří energetika a zdravotnictví, nechybí zemědělství a reality) se investiční záměr jeví jako velmi dobře vyvážený a pro klienty v maximální možné míře bezpečný.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru