Bertíci budou znovu pomáhat. Znevýhodněným dětem rozdělí čtyři miliony korun

Nadační fond Albert vyhlásil grantovou výzvu v programu Bertík pomáhá 2024. Tradičně je otevřená organizacím, které se starají o děti a mládež se složitým sociálním či ekonomickým zázemím. Příjem žádostí probíhá do 23. července. Nejlepších 100 regionálních projektů si rozdělí částku 4 000 000 korun, a to na základě podzimního hlasování zákazníků obchodů Albert.
Program Bertík pomáhá podpořil i Láďu (11) z nízkoprahového centra v Mostu, který by se v budoucnu chtěl stát strojvůdcem. Foto: Nadační fond Albert

Cílem již 24. ročníku grantového programu Bertík pomáhá je zlepšit životní příležitosti dětí a mladistvých, kterým osud nedopřál snadný start do života. Příspěvkové i neziskové organizace mohou hlásit svoje projekty až do poloviny prázdnin.

Žádosti pak posoudí správní rada Nadačního fondu Albert a vybere stovku projektů, které postoupí do veřejného hlasování. To tradičně proběhne na podzim v hypermarketech a vybraných supermarketech Albert.

Zákazníci budou v obchodech rozhodovat o projektech ze svého okolí pomocí žetonů Bertíků, které získají za nákup. Současně poběží i online hlasování na webu fondu.

Stoupá zájem o podporu mentálního zdraví dětí

Loni organizace opět nejčastěji žádaly o podporu zájmových a volnočasových aktivit, jako jsou tábory, kroužky či výlety. Obtížně se jim na ně totiž shánějí finance. Další část směřovala na vzdělávání a zvyšování sociálních a jiných kompetencí, například autoškoly či profesní kurzy. Opět také stoupl počet žádostí o podporu na psychoterapeutickou péči.

„Získávání schopností a zkušeností, které jsou pro dospělý život velmi důležité, je pro děti a mladé ze sociálně znevýhodněného prostředí daleko komplikovanější. Naším projektem se jim proto snažíme start do dospělého života ulehčit, například i tím, že díky Bertíkovi získají místo ve startovacím bytě,“ vysvětluje Alena Paldusová, manažerka Nadačního fondu Albert.

Podrobnosti a přihláška do projektu Bertík pomáhá jsou k dispozici na webových stránkách Nadačního fondu Albert.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Začal Global Money Week 2024

Od pondělí 18. do neděle 24. března 2024 se v České republice koná 12. ročník celosvětové vzdělávací akce Global Money Week. Česká bankovní asociace letos v jeho rámci opět pořádá národní kolo finančně-vědomostní …

Jak zajistit pojištění kola proti krádeži

Plánujete pořízení nového jízdního kola, abyste si již brzy mohli užívat první jarní vyjížďky? Pak byste měli pamatovat na to, že krádeže kol jsou v České republice velice časté. Podle policejních odhadů je ročně …

Predikce ceny bitcoinu v roce 2024: Co říkají experti?

Rok 2023 pro bitcoin znamenal jízdu na horské dráze. Po rekordním růstu v roce 2021 zažila tato nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna (BTC) v roce 2022 prudký pokles a klesla pod 20 000 amerických dolarů (USD). V …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB