Bertíci pomohou po celém Česku dětem z dětských domovů. Zákazníci Alberta rozhodnou

Přes 130 dětských domovů a dalších organizací z celého Česka letos přihlásilo své projekty do programu Bertík pomáhá. Oblíbeným charitativním programem podporuje Nadační fond Albert vzdělávání a rozvoj dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí z celé republiky. Nejlepší z přihlášených projektů se utkají o hlasy zákazníků ve dvou týdnech na přelomu září a října ve všech hypermarketech a vybraných supermarketech Albert. Nadační fond Albert rozdělí mezi vybrané projekty celkem 4 miliony korun.
Bertíci pomohou po celém Česku dětem z dětských domovů. Foto: Albert

Jednotlivé organizace mohly podávat přihlášky až do poloviny července prostřednictvím online formuláře. Nejvíce přihlášek dorazilo z dětských domovů a neziskových organizací z Prahy, Moravskoslezského, Ústeckého a Středočeského kraje. Všechny došlé žádosti vyhodnotila Správní rada Nadačního fondu Albert a vybrala nejzajímavější projekty, které postoupily do hlasovacího finále. V každém regionu budou soutěžit o hlasy zákazníků dva nejlepší projekty.

„Bertíci se u zákazníků těší velké oblibě. V obchodech Albert má program již dvacetiletou tradici. Těšíme se, že i letos na přelomu září a října Bertíci opět propojí zákazníky a dobročinné projekty z jejich blízkého okolí,“ říká Petra Režná, programová manažerka Nadačního fondu Albert.

Každý hlas rozhoduje

Ve všech hypermarketech a vybraných supermarketech Albert od 25. září do 8. října mohou zákazníci podpořit svůj oblíbený projekt. Za každý nákup nad 200 korun obdrží zákazník jeden hlasovací žeton „Bertík“. Ten následně vhodí do označeného hlasovacího boxu. Vítězným projektem se stane ten, který nasbírá od zákazníků více Bertíků. Projekt, který se umístí na prvním místě, obdrží následně od Nadačního fondu 60 tisíc korun. Odměnu 40 tisíc korun si pak odnese projekt, který se umístí na druhém místě.

Bertíci pomáhají i Tadeáškovi, budoucímu hasičovi

Nadační fond Albert dlouhodobě podporuje i Dětský domov v České Kamenici, kde žije také jedenáctiletý Tadeáš. Ten má již nyní jasno v tom, že až bude velký, chce se stát hasičem. Ve svém volném čase se proto pilně na toto povolání připravuje a navštěvuje kroužek hasičů. „Nejdůležitější vlastností je pro mě cílevědomost,“ říká budoucí hasič Tadeáš, který rád tráví volný čas s kamarády, třeba na fotbalovém hřišti. Díky této podpoře se může věnovat různým volnočasovým aktivitám.

Nadační fond Albert letos vstupuje do desátého roku svého působení. Věnuje se hned několika vlastním projektům na podporu dětí, které nemají silné sociální zázemí. Kromě Bertíků pro tyto děti pravidelně pořádá program Do Alberta na praxi nebo Obchůdky s Albertem. Dalším programem Nadačního fondu je Zdravá 5. Ten učí děti hravou formou ve školkách, školách i dětských domovech, jak se správně stravovat. Detailní informace k programu, přihlášeným i již podpořeným projektům naleznete na webových stránkách www.nadacnifondalbert.cz.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

BILLA navýšila mzdy svým zaměstnancům v průměru o 5 %

Společnost BILLA navýšila k 1. 10. tohoto roku mzdy zaměstnancům na prodejnách v průměru o 5 %, což odpovídá průměrnému navýšení o 1 200 Kč. Společnost BILLA přistoupila k navýšení již po druhé v tomto roce. Celkově …

Lupénka není jenom onemocnění kůže

Lupénka neboli psoriáza je neinfekční onemocnění, které je způsobeno zánětlivou reakcí imunitního systému. Nejčastěji se projevuje na kůži, nehtech a ve vlasech. Celosvětově jí trpí více než 125 milionů lidí, kterým …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru