BHS Real Estate Fund SICAV koupil největší kancelářský komplex v Ostravě

K 31. 12. 2018 se BHS Real Estate Fund SICAV stal vlastníkem největšího kancelářského komplexu Orchard v Ostravě. Prodávajícím byla společnost Hartenberg Holding. Celý areál má pronajímatelnou plochu 34 000 metrů čtverečních a rozkládá se ve třech hlavních budovách.
Jedna z budov komplexu Orchard v Ostravě. Foto: Archiv

Kancelářský park The Orchard byl vybudován v letech 2007-2009 a je navržen tak, aby poskytoval reprezentativní prostory a maximální komfort všem svým nájemníkům ve třídě A. Moderní design společně se špičkovou výbavou, vlastní kantýnou, školkou a více než 640 parkovacími místy se nachází v širším centru Ostravy v dobré dostupnosti D1. Celkový hrubý objem transakce přesáhl 1,4 miliardy korun.

V roce 2018 BHS Real Estate Fund SICAV již koupil kancelářskou budovu Oregon House na Praze 5 – Zličíně. Poslední akvizice fondu mimo hlavní město tak přináší zajímavou diverzifikaci a zhodnocení pro investory. Kancelářský park Orchard je unikátní vysokou obsazeností prostor, které poskytuje domácím i mezinárodním nájemníkům, což vytváří pravidelné a stabilní příjmy přesahující 100 milionů korun ročně. Nemovitost má dlouhodobě zajištěno cashflow s WAULT přesahující 4 roky. Na straně kupujícího byli jako poradci společnosti HKDW, TPA, Arcadis a JLL.

BHS Real Estate Fund SICAV je fond kvalifikovaných investorů, založený obchodníkem s cennými papíry BH Securities, dle českého právního řádu a administrovaný investiční společností AMISTA. Investoři mají možnost zhodnotit své prostředky ve Fondu prostřednictvím investic do komerčních nemovitostí, a to primárně do kancelářských budov na území České republiky a Slovenska.

„Komerční nemovitosti poskytují, v porovnání s těmi rezidenčními, atraktivní výnos z nájmů. Na základě toho náš investiční výbor letos analyzoval mnoho kancelářských budov a nakonec se rozhodl pro koupi komplexu Orchard v Ostravě. BHS Real Estate Fund SICAV tak dnes investorům poskytuje zajímavé a diverzifikované výnosy,“ říká za zakladatele fondu BH Securities a.s., Pavel Borovička.

Více informací o fondu: http://ref.bhs.cz/cz/home

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Většina Čechů by chtěla na střechu solární panely

Průzkum
Úspora peněz a energetická soběstačnost. To jsou hlavní důvody toho, proč více než polovina Čechů zvažuje pořízení malých fotovoltaických elektráren na střechu svých domů. Přesto má solární panely jen pět procent populace. Překážkou je vstupní investice, administrativní náročnost, ale třeba také nedostatek informací.
Rolovat nahoru