BHS Real Estate Fund SICAV koupil největší kancelářský komplex v Ostravě

K 31. 12. 2018 se BHS Real Estate Fund SICAV stal vlastníkem největšího kancelářského komplexu Orchard v Ostravě. Prodávajícím byla společnost Hartenberg Holding. Celý areál má pronajímatelnou plochu 34 000 metrů čtverečních a rozkládá se ve třech hlavních budovách.
Jedna z budov komplexu Orchard v Ostravě. Foto: Archiv

Kancelářský park The Orchard byl vybudován v letech 2007-2009 a je navržen tak, aby poskytoval reprezentativní prostory a maximální komfort všem svým nájemníkům ve třídě A. Moderní design společně se špičkovou výbavou, vlastní kantýnou, školkou a více než 640 parkovacími místy se nachází v širším centru Ostravy v dobré dostupnosti D1. Celkový hrubý objem transakce přesáhl 1,4 miliardy korun.

V roce 2018 BHS Real Estate Fund SICAV již koupil kancelářskou budovu Oregon House na Praze 5 – Zličíně. Poslední akvizice fondu mimo hlavní město tak přináší zajímavou diverzifikaci a zhodnocení pro investory. Kancelářský park Orchard je unikátní vysokou obsazeností prostor, které poskytuje domácím i mezinárodním nájemníkům, což vytváří pravidelné a stabilní příjmy přesahující 100 milionů korun ročně. Nemovitost má dlouhodobě zajištěno cashflow s WAULT přesahující 4 roky. Na straně kupujícího byli jako poradci společnosti HKDW, TPA, Arcadis a JLL.

BHS Real Estate Fund SICAV je fond kvalifikovaných investorů, založený obchodníkem s cennými papíry BH Securities, dle českého právního řádu a administrovaný investiční společností AMISTA. Investoři mají možnost zhodnotit své prostředky ve Fondu prostřednictvím investic do komerčních nemovitostí, a to primárně do kancelářských budov na území České republiky a Slovenska.

„Komerční nemovitosti poskytují, v porovnání s těmi rezidenčními, atraktivní výnos z nájmů. Na základě toho náš investiční výbor letos analyzoval mnoho kancelářských budov a nakonec se rozhodl pro koupi komplexu Orchard v Ostravě. BHS Real Estate Fund SICAV tak dnes investorům poskytuje zajímavé a diverzifikované výnosy,“ říká za zakladatele fondu BH Securities a.s., Pavel Borovička.

Více informací o fondu: http://ref.bhs.cz/cz/home

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB