Bitcoin a jeho spotové ETF v očekávání údajů Fedu

Bitcoin zakončil minulý týden o tři procenta výše po silném přílivu peněz do amerických spotových bitcoinových ETF (burzovně obchodované fondy, pozn. red.).
Makroekonomické údaje budou tuto středu velmi důležité. A zejména pak tisková konference předsedy Fedu Jeroma Powella. Ilustrační foto: Fed

V úterý minulého týdne došlo k celkovému přílivu 887 milionů dolarů do amerických spotových bitcoinových ETF, což byl druhý nejvyšší den zaznamenaný od jejich spuštění.

V čele stál FBTC společnosti Fidelity s 379 miliony dolarů, následovaný IBIT společnosti BlackRock s 274 miliony dolarů. Americké spotové bitcoinové ETF zaznamenaly 19 dní po sobě čistý přísun, což je nejdelší série od spuštění ETF.

Ta však skončila tento týden, kdy spotové ETF vykázaly čistý odliv, což je důsledek páteční zprávy o mzdách v USA mimo zemědělství. Zpráva utlumila očekávání ohledně snížení úrokových sazeb americkou centrální bankou (Fed). Bitcoin následně klesl na 67 500 dolarů. Pozornost se nyní zaměří na středeční zveřejnění údajů Fedu o inflaci.

Makroekonomické údaje budou tuto středu velmi důležité, konkrétně se zveřejní nejnovější údaje o inflaci v USA a později v průběhu dne také nejnovější rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách a tisková konference předsedy Fedu Jeroma Powella.

Trhy od něj budou očekávat další náznaky ohledně toho, kdy americká centrální banka letos začne snižovat úrokové sazby. Obecně platí, že nižší úrokové sazby a volnější finanční podmínky jsou pozitivní pro ceny aktiv, včetně kryptoměn i akcií.

Pokud údaje o inflaci anebo „jazyk“ tiskové konference naznačují, že sazby budou drženy výše po delší dobu, mohlo by to potenciálně vyvolat krátkodobý výprodej cen kryptoměn. Podle nástroje FedWatch společnosti CME trhy v současné době předpovídají letos jen jedno snížení úrokových sazeb.

Autor je analytik kryptotrhů společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB