Bitcoin pokračuje v poklesu

Bitcoin minulý týden pokračoval v propadu, klesl o 11 procent a dosáhl nejnižší ceny od konce února kvůli obavě, že zaniklá kryptoburza Mt.Gox splatí dluhy svým věřitelům.
Bitcoin minulý týden pokračoval v propadu, klesl o 11 procent. Ilustrační foto: Pixabay.com

Bitcoin se v současnosti obchoduje za 57 050 dolarů. Čekáme, zda bude výprodej pokračovat, nebo zda to investoři vzhledem k nedávným ekonomickým údajům z USA, které ukazují na rostoucí pravděpodobnost nižších úrokových sazeb a uvolněnějších finančních podmínek v blízké budoucnosti, uvidí jako příležitost k „nákupu v poklesu“.

Po zveřejnění údajů o mzdách a nezaměstnanosti bez zemědělského sektoru z minulého týdne, které podnítily očekávání snížení sazeb, se tento týden zaměříme na nejnovější údaje o inflaci v USA, které budou zveřejněny ve čtvrtek a v pátek.

Podle nástroje CME FedWatch trhy v současnosti očekávají dvě snížení úrokových sazeb ze strany Fedu (centrální banka USA, pozn. red.) v letošním roce, přičemž k prvnímu dojde v září. Údaje o inflaci v souladu s prognózou či nižší než tato prognóza by mohly pravděpodobnost snížení sazeb dále zvýšit a následně by mohly pozitivně působit i na ceny kryptoměn a akcií.

Bitcoin klesá kvůli vyplacení Mt. Gox a prodejům ze strany německé vlády

Minulý pátek správce konkurzní podstaty společnosti Mt.Gox uvedl, že začal věřitelům zpětně vyplácet získané bitcoiny a bitcoin cash. Očekává se, že do konce roku bude věřitelům vrácen majetek v celkové hodnotě devíti miliard amerických dolarů.

Kromě Mt.Gox způsobují rozkolísanost trhu s kryptoměnami také nedávné bitcoinové transakce německého Spolkového kriminálního úřadu (Bundeskriminalamt, BKA). V lednu bylo oznámeno, že BKA zabavil téměř 50 000 bitcoinů provozovatelům webové stránky s pirátskými filmy Movie2k.to, která byla zrušena v roce 2013.

On-chain data společnosti Arkham Intelligence ukazují, že od poloviny června bylo na přidruženou adresu BKA, na které se nacházely zabavené bitcoiny, přesunuto více než 25 000 bitcoinů na jiné adresy BKA a také na kryptoměnové burzy, jako jsou Coinbase, Kraken a Bitstamp. To naznačuje, že zabavené bitcoiny by již mohly být prodané nebo že dojde k jejich brzkému rozprodání.

Autor je analytik kryptotrhů společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB