Neklidný týden pro bitcoin inflaci navzdory

Ceny bitcoinu (a kryptoměn v širším slova smyslu, pozn. aut.) se minulý týden vyvíjely v důsledku údajů o inflaci v USA a závěru posledního zasedání Federálního výboru pro otevřený trh (FOMC), na kterém představitelé americké centrální banky (Fed) zveřejnili svůj nejnovější „dot-plot“ (graf).
Bitcoin minulý týden díky lepšímu než očekávanému tlaku inflace vzrostl z 67 700 na 70 000 dolarů, později však zisky zase odevzdal. Ilustrační foto: Pixabay.com

Ceny kryptoměn zpočátku podpořily údaje o indexu spotřebitelských cen, přičemž jak celkový, tak jádrový index vyšel nižší, než se předpokládalo. Bitcoin díky lepšímu než očekávanému tlaku inflace vzrostl z 67 700 na 70 000 dolarů, později však zisky zase odevzdal, protože zveřejněný „dot-plot“ polil očekávání trhu ohledně snížení úrokových sazeb studenou sprchou.

Nejnovější „dot-plot“ Fedu nyní předpokládá pouze jedno snížení sazeb v tomto roce, což je méně než tři snížení z březnového zasedání. Graf však naznačil agresivnější cestu snižování sazeb v roce 2025, kdy se nyní očekávají až čtyři snížení v celkovém rozsahu jednoho procentního bodu.

Na makroúrovni se nyní pozornost zaměří na údaje o maloobchodních tržbách v USA, žádosti o podporu v nezaměstnanosti a údaje o PMI ve zpracovatelském průmyslu a službách, které budou zveřejněny tento týden ve čtvrtek a v pátek. Údaje, které se výrazně odchýlí od prognózy, by mohly způsobit určitou volatilitu na trzích s kryptoměnami i na akciích.

Autor je analytik společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB