Bitcoin se obchoduje za 1,4 milionu korun. Pomáhá mu vstup Coinbase na burzu

Názor
Včerejšek se do historii kryptoměn zapíše jako významný milník. Společnost Coinbase, která provozuje nejdůležitější kryptoměnovou burzu na světě, vstoupila na technologickou burzu Nasdaq. Tím kryptoměny definitivně strčí nohu do dveří velkého investičního světa.
Vstup Coinbase na burzu žene vzhůru cenu bitcoinu, která již překonala úroveň 64 tisíc dolarů, což odpovídá částce 1,4 milionu korun. Cena bitcoinu tak vystoupala na historicky nejvyšší úroveň. Ilustrační foto: Pixabay.com

Již nepůjde o vysmívanou okrajovou záležitost, která se pohybuje na pomezí platné regulace. Půjde o legitimní byznys, kterého se prostřednictvím nákupu akcií Coinbase budou moci účastnit investoři po celém světě skrze své obchodníky s cennými papíry.

Vstup Coinbase na burzu žene vzhůru cenu bitcoinu, která již překonala úroveň 64 tisíc dolarů, což odpovídá částce 1,4 milionu korun. Cena bitcoinu tak vystoupala na historicky nejvyšší úroveň. Daří se i dalším kryptoměnám. Ethereum posílilo za poslední týden o 17 procent. Ripple zvýšil svou cenu dokonce o 99 procent a takto bychom mohli s výčtem pokračovat u téměř všech významných kryptoměn.

psalijsme]https://faei.cz/na-burzu-nasdaq-vstupuje-provozovatel-nejvetsiho-on-line-trziste-s-kryptomenami-bitcoin-stoupa/[/psalijsme]

Společnost Coinbase by v rámci indexu Nasdaq mohla být oceněna na zhruba 90 miliard dolarů. To je vzhledem k očekávanému zisku za první čtvrtletí letošního roku ve výši 730 až 800 milionů dolarů vysoká hodnota. Nelze proto vyloučit, že cena akcií Coinbase bude v následujících týdnech kolísat.

Na rozdíl od jiných technologických společností je však Coinbase profitabilní. Navíc díky tomu, že působí na rychle rostoucím trhu, může výrazně zazářit. Investoři by však k tomuto titulu měli přistupovat jako k vysoce rizikovému.

Autor je hlavní ekonom společnosti BH Securities
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Jako sázka do loterie. Kdo do bitcoinu chce vložit peníze, nechť si představí, že je „hází do kanálu“

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Půjčujete kamarádovi auto? Rozmyslete si to

Poradna
Půjč mi auto na dovolenou, to moje má malý kufr. Kdo by této prosbě odolal, vždyť kamarád je spolehlivý řidič a se svým vozem momentálně žádný výlet neplánujete? Takže vyhovíte, ale už za pár dní se nestačíte divit, kam vás dobré srdce a výpomoc bližnímu dovedly. Své odpovědnosti majitele a provozovatele vozidla se totiž nezbavujete ani jeho půjčením komukoli.
Rolovat nahoru