Bitcoin vykazuje nepatrné zisky, zatímco trhy čekají na rozhodnutí o sazbách

Názor
Bitcoin minulý týden vykazoval známky drobných zisků a za sedm dní vzrostl přibližně o 3,25 procenta. Kryptoměna zahájila minulý týden na úrovni kolem 25 400 dolarů a zaznamenala propad pod úroveň 24 800 dolarů, než po zbytek týdne rostla. Nyní se na například na platformě eToro obchoduje kolem 26 350 dolarů.
Bitcoin minulý týden vykazoval známky drobných zisků a za sedm dní vzrostl přibližně o 3,25 procenta. Ilustrační foto: Pixabay.com

Ether minulý týden také zaznamenal zisky, i když ještě mírnější, a začal minulý týden pod hranicí 1 600 dolarů, než se propadl na úroveň kolem 1 525 dolarů. Od té doby se zotavil a nyní se obchoduje těsně nad 1 610 dolary, což představuje přibližně procentní zisk za sedm dní.

Trhy by se mohly v příštích dnech začít chovat nervózně, protože se čeká na důležité údaje z Velké Británie a z USA, kde by centrální banky obou zemí měly koncem tohoto týdne oznámit nová rozhodnutí o úrokových sazbách.

Přestože inflace v obou ekonomikách klesá, existují známky toho, že tento ústup ještě nemusí být plně citelný. Stejně jako ostatní riziková aktiva, jsou i kryptoměny citlivé na očekávání vývoje sazeb, takže jakékoli přitvrzení tónu by mohlo vyvolat medvědí náladu investorů.

Autor je analytik kryptotrhů společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Vzestup ceny bitcoinu a falešné naděje

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Rallye zlata v duchu chameleona

Ceny zlata jsou aktuálně na úrovni 2 400 dolarů za troyskou unci, čímž stanovily nové historické maximum, letos vzrostly o 13 procent a trojnásobně překonaly rallye širších komodit.

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB