Bitcoiny za euro: Je taková burza zisková?

Ekonomická situace je dnes nestabilní. Ale sláva bitcoinů stále roste. Mnoho držitelů e-coinů nadále doplňuje své peněženky bitcoiny. BTC můžete získat výměnou za jakoukoli elektronickou měnu. Máte také možnost koupit e-coiny za fiat peníze. Euro a dolary jsou nejběžnější měnou při nákupu bitcoinů. Mnoho služeb, například https://jidex.io/sell/btc-to-visamc-eur, poskytuje služby pro výměnu elektronické měny za fiat. Měli byste však pochopit, je směnárenská operace BTC za EUR zisková?
Ilustrační foto: Pixabay.com

Stručně o bitcoinech

BTC je decentralizovaná elektronická měna. Neexistují žádné centralizované servery, které by mohly řídit transakce zahrnující bitcoiny. BTC používá jednu databázi distribuovanou v síti. Zahrnuje to síť peer-to-peer. Tato síť používá elektronický digitální podpis. Protokol proof-of-work podporuje síť. Zajišťuje bezpečnost finančních prostředků uvedených do oběhu.

Těžba je primárním zdrojem pro získávání bitcoinů. Jedná se o generaci pomocí matematických výpočtů. Horníci mohou prodávat vytěžené bitcoiny. Držitelé elektronických mincí je mohou převést jako odměnu za provedenou práci.

Bitcoin nadále vykazuje neuvěřitelnou míru růstu i v roce 2021. Za posledních 10 měsíců se mu podařilo růst o 800 %. Mnoho odborníků věří, že směnný kurz bitcoinů bude i nadále růst. Možná je čas si jej aktivněji koupit.

Stručně o euru

Euro je volně směnitelná měna. Dnes je euro oficiální měnou 19 zemí. Všichni jsou členy Evropské unie. Je také národní měnou šesti evropských zemí. Euro v průběhu let vykazovalo stabilitu.

Euro je součástí seznamu CLS. Jedná se o mezinárodní systém. Umožňuje provádět platby za konverzní operace. Není platné pro všechny země. Použít jej mohou pouze země – členové Mezinárodního měnového fondu (MMF).

Euro zaujímá přední pozici na trhu Forex. Na druhém místě je z hlediska objemu transakcí mezi měnami tam obchodovanými. Euro se účastní přibližně 40 % denních transakcí na devizovém trhu. Je to jedna z nejvhodnějších měn pro obchodníky. Mnoho z nich chce získat velké objemy s vysokou rychlostí obchodování. Nechtějí však záviset na dynamice amerického dolaru. Euro je pro takové obchodníky vhodné. Výměna páru EUR/BTC je relevantní pro obchodníky z celého světa.

Více informací o nákupu bitcoinů za eura

Cena bitcoinu v eurech (cena BTC eur) je důležitým ukazatelem. Při rozhodování o výměně byste to měli zvážit. Tomuto aspektu byste měli věnovat zvláštní pozornost. Různé burzy elektronických mincí nabízejí různé směnné kurzy. Samotná operace výměny nezabere mnoho času. Měli byste si však najít čas na nalezení dobré služby. Musí nabídnout nejvýhodnější cenu BTC eur. Pouze v tomto případě můžete počítat se ziskovým obchodem.

Směnné transakce zahrnující bitcoiny a eura můžete provádět pomocí:

  • Online služba pro výměnu elektronických mincí. Tato možnost nabízí obrovskou škálu směnárenských operací. Můžete je provádět pomocí elektronických mincí nebo párů kryptoměna-fiat. Kurz je zde ale zpravidla nejvyšší. Abyste mohli provádět transakce v online službě, musíte mít bitcoinovou peněženku.
  • Burza nabízí mnoho možností pro výměnu elektronické měny. Můžete to udělat s elektronickými mincemi nebo fiatem. Směnné kurzy jsou zde mnohem nižší než u online služeb. Ale metody vkladu jsou zde omezené.
  • Mobilní aplikace. Umožňují vám provádět směnné operace s kryptoměnou a fiatem. Můžete to udělat rychle. To lze provést pomocí mobilního zařízení. Ale zde je denní limit. Nemůžeš to překročit. Směnné kurzy jsou v mobilních aplikacích poměrně vysoké.

Existuje několik dalších způsobů, jak směnit eura za bitcoiny. Pouze vy můžete rozhodnout, který z nich byste měli použít. Směnný kurz je zásadní pro ziskovost operace. Měli byste si to pamatovat.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Libor Myška ve vedení společnosti ŠKODA AUTO Deutschland

Po pěti úspěšných letech odchází Frank Jürgens z vedení společnosti ŠKODA AUTO Deutschland. Jeho nástupcem se stane Libor Myška, který do ŠKODA AUTO Deutschland přichází z centrály společnosti ŠKODA AUTO v České …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Půjčujete kamarádovi auto? Rozmyslete si to

Poradna
Půjč mi auto na dovolenou, to moje má malý kufr. Kdo by této prosbě odolal, vždyť kamarád je spolehlivý řidič a se svým vozem momentálně žádný výlet neplánujete? Takže vyhovíte, ale už za pár dní se nestačíte divit, kam vás dobré srdce a výpomoc bližnímu dovedly. Své odpovědnosti majitele a provozovatele vozidla se totiž nezbavujete ani jeho půjčením komukoli.
Rolovat nahoru