Byty ve velkých českých městech dál zdražují

Byty ve velkých českých městech dál zdražují. Jejich rostou a tempo je oproti předchozímu období poměrně enormní. Například v Ústí nad Labem dokonce byty zdražily meziročně o 61 procent na 37 373 korun za metr čtvereční v průměru. Vyplývá to z analýzy společnosti FérMakléři.cz, která spolupracuje s více než stovkou realitních makléřů napříč celou Českou republikou.
Nejvíce v relativním vyjádření zdražily byty v Plzni, a to o 8,5 procenta. Ilustrační foto: Pixabay.com

Podle této analýzy ceny bytů v hlavním městě zdražily nejméně ze všech krajských měst – a to průměrně o 16 procent na 120 877 korun za metr čtvereční. V české metropoli je tak metr čtvereční podlahové plochy bytu více než třikrát dražší, než v Ústí nad Labem.

Jiný údaj, který se však týká jen nových bytů, nabídla analýza společnosti Ekospol, která trh s novými byty v Praze monitoruje už více než 15 let. Podle této analýzy se nový byt v Praze na konci loňského roku prodával průměrně za 128 399 korun za metr čtvereční, což představuje meziroční nárůst o 14,2 procenta.

V Brně zaznamenali FérMakléři.cz meziroční nárůst cen bytů o 30 procent. Pod tuto procentuální hranici se dostaly pouze byty v Olomouci a jen těsně v Plzni. Trend růstu cen nemovitostí vyplývá i z posledních dvou kvartálů loňského roku. Nejvíce v relativním vyjádření zdražily byty v Plzni, a to o 8,5 procenta na 67 505 korun za metr čtvereční.

PSALI JSME:
Zdražování nemovitostí výrazně zrychlilo, ceny domů i bytů stouply o pětinu

Zavřít reklamu ×
  1. Vůbec se nedivím, že byty stále zdražují, jelikož všechno letí nahoru + vidím i v tom, že dneska není dostatek bytů co by se dali prodat. psali o tom i tady, takže je jasné, že ceny v nemovitostech se ještě nějakou dobu nehnou z ceny.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Bydlení

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB