Byty ve velkých českých městech dál zdražují

Byty ve velkých českých městech dál zdražují. Jejich rostou a tempo je oproti předchozímu období poměrně enormní. Například v Ústí nad Labem dokonce byty zdražily meziročně o 61 procent na 37 373 korun za metr čtvereční v průměru. Vyplývá to z analýzy společnosti FérMakléři.cz, která spolupracuje s více než stovkou realitních makléřů napříč celou Českou republikou.
Nejvíce v relativním vyjádření zdražily byty v Plzni, a to o 8,5 procenta. Ilustrační foto: Pixabay.com

Podle této analýzy ceny bytů v hlavním městě zdražily nejméně ze všech krajských měst – a to průměrně o 16 procent na 120 877 korun za metr čtvereční. V české metropoli je tak metr čtvereční podlahové plochy bytu více než třikrát dražší, než v Ústí nad Labem.

Jiný údaj, který se však týká jen nových bytů, nabídla analýza společnosti Ekospol, která trh s novými byty v Praze monitoruje už více než 15 let. Podle této analýzy se nový byt v Praze na konci loňského roku prodával průměrně za 128 399 korun za metr čtvereční, což představuje meziroční nárůst o 14,2 procenta.

V Brně zaznamenali FérMakléři.cz meziroční nárůst cen bytů o 30 procent. Pod tuto procentuální hranici se dostaly pouze byty v Olomouci a jen těsně v Plzni. Trend růstu cen nemovitostí vyplývá i z posledních dvou kvartálů loňského roku. Nejvíce v relativním vyjádření zdražily byty v Plzni, a to o 8,5 procenta na 67 505 korun za metr čtvereční.

PSALI JSME:
Zdražování nemovitostí výrazně zrychlilo, ceny domů i bytů stouply o pětinu

Zavřít reklamu ×
  1. Vůbec se nedivím, že byty stále zdražují, jelikož všechno letí nahoru + vidím i v tom, že dneska není dostatek bytů co by se dali prodat. psali o tom i tady, takže je jasné, že ceny v nemovitostech se ještě nějakou dobu nehnou z ceny.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Bydlení

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB