Central Group a Ekospol podmiňují prodej svých bytů Rusům odsouzením agrese

Dva významní tuzemští hráči na trhu bydlení, společnosti Central Group a Ekospol, oznámili, že nebudou prodávat své byty občanům Ruska a Běloruska, kteří neodmítnou agresivní a barbarský postup svých států vůči Ukrajině. Přesněji řečeno, proti Bělorusům se vymezila jen Central Group.
Central Group nabízí administrativní komplex v Praze 9 k okamžitému bezplatnému využití veřejným institucím i zavedeným nevládním organizacím, které řeší současnou uprchlickou vlnu Foto: Komerční banka

„Toto rozhodnutí bude mít pro nás samozřejmě výrazné finanční dopady, protože v projektech nás i všech ostatních developerů v Praze tvoří Rusové nezanedbatelné procento kupujících. Ale důležitější než zisk, je v této krizové době vyjádřit jasné odmítnutí agresivní válečné politiky, která ohrožuje samotnou podstatu naší západní civilizace,“ sdělil naší redakci zakladatel a šéf Central Group Dušan Kunovský.

Central Group zároveň prostřednictvím Nadačního fondu pro zdraví dětí podpoří bezplatnou zdravotní péči o ženy a děti z Ukrajiny. A také nabízí k bezplatnému využití svůj administrativní komplex v Praze pro pomoc uprchlíkům. Ekospol uvedl, že v rámci podpory Ukrajiny nabízí všem návštěvníkům s ukrajinským pasem či občanským průkazem vstupenku do ZOO Tábor za symbolickou jednu korunu.

Ekospol informoval, že bude i nadále prodávat byty všem zájemcům včetně Rusů, kteří však dobrovolně odsoudí ruskou agresi vůči Ukrajině. „Nechceme poškodit ty Rusy, kteří s ní nemají nic společného. V Česku žije mnoho Rusů, kteří s agresivní politikou ruského vedení nesouhlasí. Mnozí z nich k nám před ruským režimem naopak utekli,“ informoval redakci Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva developerské společnosti Ekospol.

PSALI JSME:
Byty v Česku více nakupují investoři ze západu. Zájem východu ochladl

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Bydlení

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Michael Žantovský: „Velká hra se bude odehrávat v jihovýchodní Asii“

Rozhovor
Uspořádání po světové a studené válce je pryč. „Myslím si, že je zřejmé, že až, jak doufám, skončí to poslední Putinovo vojenské dobrodružství katastrofou nebo přinejmenším neúspěchem pro Rusko, tak oblast, kde se bude odehrávat to, čemu diplomati říkají velká hra, tak to je přesně oblast Jihovýchodní Asie,“ říká v rozhovoru Michael Žantovský.