Central Group předal Ústavu pro péči o matku a dítě šek na milion korun. Společnost pomáhá desítkami milionů mnoha charitám

Central Group v rámci čtvrtečního charitativního galavečera v Obecním domě v Praze jako již tradičně přispěl částkou jeden milion korun do Nadačního fondu pro zdraví dětí. Fond vznikl ve prospěch Ústavu pro péči o matku a dítě (ÚPMD) v pražském Podolí a Central Group je jeho hlavním sponzorem.
Zakladatel a šéf Central Group Dušan Kunovský na charitativním galavečeru v Obecním domě předává šek na jeden milion korun řediteli ÚPMD Jaroslavu Feyereislovi a jeho zástupci Ladislavu Kroftovi. Foto: Central Group

Společnost na charitativní účely přispívá desítkami milionů korun. Nejrozsáhlejší charitativní akcí Central Group je aktuálně pomoc Praze se zvládnutím uprchlické krize.

Předání šeku proběhlo podobně jako v předchozích letech na charitativním galavečeru Central Group v Obecním domě v Praze. Řediteli podolské porodnice Jaroslavu Feyereislovi a jeho zástupci Ladislavu Kroftovi jej předal zakladatel a šéf Central Group Dušan Kunovský.

Největší český rezidenční stavitel Central Group je zakladatelem a dlouhodobým hlavním sponzorem Nadačního fondu pro zdraví dětí. Jeho prostřednictvím dlouhodobě pomáhá Ústavu pro péči o matku a dítě v pražském Podolí. Posláním fondu je podpora výzkumu, vzdělávání a také nákup potřebného speciálního lékařského vybavení.

„Za 16 let spolupráce jsme prostřednictvím fondu přispěli na tyto účely již více než 21 milionů korun. Peníze pomohly financovat přes 200 různých lékařských programů včetně řady nových moderních přístrojů,“ říká zakladatel a šéf Central Group Dušan Kunovský.

V posledním roce zdravotníci příspěvek fondu využili především na speciální program péče o ukrajinské rodičky a novorozence. Z příspěvků fondu nemocnice ale také pořídila například dva nové přístroje EKG pro diagnostiku ischemických stavů nebo přístroj pro měření množství kyslíku v krvi – takzvaný pulsní oxymetr, který pomáhá včas odhalit skryté srdeční vady u novorozenců.

Central Group přispívá desítkami milionů korun i na další charitativní účely. Nejrozsáhlejší charitativní akcí firmy je pomoc Praze se zvládnutím uprchlické krize. Pro tyto účely společnost připravila tři programy – finanční podporu centru pomoci, podporu vzdělávání a lékařské péče. Jejich hodnota přesahuje 40 milionů Kč.

V rámci svého hlavního programu pomoci společnost loni na jaře pražskému magistrátu dala k dispozici komplex svých komerčních budov ve Vysočanech. Praha do nich přesunula Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině (KACPU), které je největším a nejvytíženějším v celé České republice.

Na přelomu roku zde začalo působit i takzvané „druhé centrum pomoci“ – Centrum následné podpory uprchlíkům. To začalo fungovat ve spolupráci s UNICEF (Dětský fond OSN) a lidem poskytuje podporu v oblasti ubytování, sociálního a právního poradenství nebo zdravotních služeb.

Protože potřeba pomoci se zvládnutím krize trvá, Central Group od dubna pro tyto účely prodlužuje bezplatný pronájem komplexu o další rok. Symbolický šek na charitativním galavečeru převzal nový primátor Prahy Bohuslav Svoboda.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Proč se zapsat do registru dárců kostní dřeně?

Každoročně onemocní v naší zemi stovky lidí včetně malých dětí leukémií, zhoubnými nádory, či těžkými útlumy krvetvorby a dalšími vážnými nemocemi, které jsou léčitelné pouze transplantací kostní dřeně. Bohužel v …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB