Červený kříž pomáhá s evakuací po protržení hráze Kachovské přehrady

V úterý, kolem třetí hodiny ranní, se protrhla v důsledku válečných operací hráz Kachovské přehrady v Chersonské oblasti na Ukrajině. Postiženým pomáhá Červený kříž.
Červený kříž pomáhá s evakuací po protržení hráze Kachovské přehrady. Ilustrační foto: Český červený kříž

Odhadem 16 000 lidí ohrožují záplavy po poškození přehradní hráze Kachovské hydroelektrárny. Do probíhající evakuace obyvatel ohrožených záplavami se už aktivně zapojil Ukrajinský červený kříž, který jen během úterního dopoledne evakuoval 800 lidí z nejohroženějších míst.

Na pomoc Červeného kříže můžete přispět i vy: Na Fondu humanity ČČK koná Český červený kříž veřejnou finanční sbírku pro pomoc na Ukrajině: č. ú. 333999/2700, v. s. 1502.
Platba on-line: https://www.cervenykriz.eu/chci-prispet-ukrajina
QR kód: https://www.cervenykriz.eu/files/files/cz/fondhumanity/QR_1502_Ukrajina.gif

Na zajištění materiálních potřeba evakuovaných (pitná voda, potraviny, hygiena apod.) poskytují ukrajinským kolegům okamžitou finanční pomoc ostatní složky Mezinárodního hnutí ČK a ČP – Český červený kříž (ČCK) již posílá pět milionů korun.

„Situaci a potřeby na místě – které postihly i masivní výpadky elektrické energie – budeme dále sledovat a tomu přizpůsobíme další pomoc,“ uvedl prezident ČČK Marek Jukl.

Zavřít reklamu
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB