Česká ADRA pomáhá v oblastech zaplavených Kachovskou přehradou

Necelý týden po zničení Kachovské přehrady pociťují humanitární následky katastrofy statisíce lidí. Denně je do zasažených oblastí mimo jiné třeba dodat 20 000 tun pitné vody a 100 000 tun vody užitkové. Na dodávkách vody a dalších základních potřeb se podílí i humanitární organizace ADRA ČR, která v první fázi poskytla finanční pomoc ve výši 50 000 dolarů.
Na snímku hráz Kachovské přehrady s elektrárnou v dubnu 2013. Foto: Дзюбак Володимир – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=72550911

Kromě akutní humanitární pomoci se ADRA dále zapojí do edukace a poskytne informační materiály, jak se chovat po opadnutí vody. Nabídneme informační podporu v tématech jako je minimalizace šíření infekčních onemocnění, jak se chovat v kontaminovaném prostředí apod.

„V Chersonské oblasti máme tým naší partnerské organizace ADRA Ukrajina, který tam působí dlouhodobě.

Ten nyní monitoruje rozsah škod a potřeby a koordinuje činnost s místními úřady na pravém břehu řeky Dněpr.

Hned v prvních hodinách po katastrofě byl vyslán kamion s pomocí, další kamiony jsou na cestě, a to hlavně s pitnou vodou, které je největší akutní nedostatek,“ přibližuje situaci na místě Andrej Arvensis, projektový a finanční manažer zahraničních projektů ADRA.

Z dalších potřeb, které ADRA identifikovala a bude dodávat v nadcházejících dnech, jde zejména o dezinfekční prostředky, záložní zdroje elektrické energie, trvanlivé potraviny, stany, powerbanky či věci potřebné k vypořádání se s následky povodně – vysoušeče a čerpadla, dezinfekční prostředky, čističky vody atd.

ADRA ČR dále poskytne své zkušenosti získané při opakovaných povodních v Česku a na Balkáně v letech 2014-2016.

V tuto chvíli se pracuje na překladu letáků a manuálu, které obsahují praktické rady pro lidi v zasažených oblastech o tom, jak postupovat, když opadne voda (například jak vyčistit studnu, co a jak dezinfikovat, jak naložit s poškozenými omítkami, nábytkem atd.).

Obdobnou informační podporu a edukaci ADRA zajistila také v Chorvatsku po letošních květnových povodních.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Proč se zapsat do registru dárců kostní dřeně?

Každoročně onemocní v naší zemi stovky lidí včetně malých dětí leukémií, zhoubnými nádory, či těžkými útlumy krvetvorby a dalšími vážnými nemocemi, které jsou léčitelné pouze transplantací kostní dřeně. Bohužel v …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB