Česká firma chce dobýt Ameriku s telefony pro zrakově postižené

Česká společnost BlindShell, která vyvíjí software do telefonů pro zrakově postižené seniory, potvrdila svůj vstup na trh ve Spojených státech amerických a finišuje distribuci do Subsaharské Afriky. Firma také obdržela ocenění v soutěži společnosti Deloitte Technology Fast 50 jako Rising Star. BlindShell, donedávna startup, se tak přiblížil světu velkého byznysu na poli výrobce telefonů pro slabozraké a nevidomé seniory.
Telefony byly vyvinuty ve spolupráci se Sjednocenou organizací nevidomých a slabozrakých tak, aby vyhověly všem požadavkům nevidomých a zrakově postižených uživatelů. Reprofoto: visonia.cz

„Před třemi lety jsme pochopili, že náš tehdejší model nebyl pro americký trh vhodný. Snad každý se tam ptal na ovládání hlasem. A to jsme tehdy ještě neuměli. Náš současný model to však už plně ovládá, takže mu nic nebrání, aby v Americe uspěl,“ říká k příběhu cesty mobilu pro nevidomé na americký trh ředitel BlindShellu Jan Šimík.

O možnosti proniknout na americký trh firma usiluje od roku 2016 a od té doby společnost navázala řadu partnerství s organizacemi, které mají v USA na starosti pomůcky pro handicapované, mimo jiné s Ministerstvem pro záležitosti veteránů Spojených států amerických (US Department of Veterans Affairs).

Blindshell předpokládá, že vstup na americký trh firmě vytvoří ještě v tomto roce třicet procent jejího letošního obratu. „V březnu 2019 jsme si účastí na velké výstavě v USA ověřili, že zájem o naše telefony skutečně je. Od té doby jsme intenzivně pracovali na verzi pro Spojené státy a během pár týdnů už budou za mořem doslova u zákazníků na stole,“ dodává Šimík.

PSALI JSME:
Jak Češi vnímají nevidomé?

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Hugo Boss trpí kvůli koronaviru i demonstracím

V důsledku uzavření obchodů a omezení cestovního ruchu se výrazně propadly prodeje módního domu Hugo Boss. Situaci navíc zhoršují i demonstrace proti rasismu ve Spojených státech.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Lidé vyhodí 13krát víc potravin, než si myslí

Analýza
Unikátní výzkum v Brně ukazuje, kolik potravin lidé nespotřebují a vyhodí do popelnice. Výsledky ukazují, jak zkreslené mají domácnosti představy o plýtvání jídlem. V koši totiž skočí až třináctinásobně více pečiva, zeleniny nebo ovoce, než si lidé myslí.
Rolovat nahoru