Česká spořitelna chce do start-upů investovat až miliony korun ročně

Nový program České spořitelny „Seed Starter“ hledá nadějné start-upy, jejichž rozvoj hodlá banka podpořit prostřednictvím profesionální inkubace a investicí prostřednictvím nákupu majetkového podílu. Banka o tom informovala v tiskové zprávě.
Ilustrační foto: Depositphotos.com

Smyslem programu, na němž Spořitelna spolupracuje se zkušenou inovační firmou Unicorn Attacks, je najít start-upy, které přinášejí nové produkty a služby zákazníkům nejen v oblasti finančních služeb, uvedl tiskový mluvčí banka Filip Hrubý. Česká spořitelna je na trhu start-upů a rozvoje podnikání bankou s největším úvěrovým portfoliem, jehož objem letos překročil už 800 milionů korun.

„Na monitoringu trhu a vyhledávání vhodných start-upů budeme spolupracovat s firmou Unicorn Attacks. Start-upům, které koncepčně zapadnou do poslání Spořitelny a uspějí v sales pitches i osobních prezentacích, nabídneme prostřednictvím inkubátoru UP21 profesionální inkubaci a počáteční investici, kterou realizujeme nákupem menšinového podílu v těchto start-upech,“ sdělil Martin Medek, který je ve Spořitelně odpovědný za rozvoj otevřeného bankovnictví.

„Náš investiční kapitál by měl úspěšným start-upům umožnit přežít první kritické období, kdy prochází tzv. údolím smrti, které obvykle nepřežije nadpoloviční většina z nich. Proto spolupracujeme s profesionály z Unicorn Attacks, kteří start-upům vyjma naší investice nabídnou veškerou inkubační podporu pro rozvoj jejich businessového záměru a rozvoj jejich produktové strategie,“ dodal Medek. Start-upy, které úspěšně projdou prvními 12-18 měsíci, pak budou mít šanci získat další investici na svůj rozvoj nejen od Spořitelny.

Firmu Unicorn Attacks založili vloni na konci května se základním jměním tisíc korun Vítek Šubert a Milan Šemelák. Ti start-upům, korporacím i investorům radí, jak co nejlépe na dnešním trhu uspět. Přestože firma byla do obchodního rejstřík zapsána až v květnu 2018, v období od března do konce července 2018 se jí podařilo získat tržby na úrovni 150 tisíc eur (3,8 milionu korun), informoval server tyinternety.cz. Hospodářské výsledky Unicorn Attacks za loňský rok nejsou známy, firma je zatím nezveřejnila ve sbírce listin obchodního rejstříku.

PSALI JSME:
Pošlou peníze do padesáti nápadů a čekají na zlaté prase

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru