Česká spořitelna jedničkou nových hypoték

Podle dat ministerstva pro místní rozvoj (MMR) o vývoji hypotečních úvěrů pro retailové klienty se Česká spořitelna s tržním podílem 27 % vloni stala lídrem na trhu nových hypoték.

Rok 2020 s počtem 23 tisíc nových hypotečních úvěrů v celkovém objemu 66 miliard korun překonal dosavadní rekordní rok 2017, kdy banka poskytla 30 tisíc nových hypotečních úvěrů v celkovém objemu 63 mld. Kč.

„Portfolio hypotečních úvěrů České spořitelny celý loňský rok kontinuálně rostlo a v závěru roku se nám podařilo překonat hranici 300 miliard korun v portfoliu hypoték. Včetně Buřinky tvoří celkové portfolio úvěrů na bydlení 350 miliard korun,“ říká Filip Belant z České spořitelny.

Loňský prosinec byl podle něj z pohledu objemu nově sjednaných hypoték nejúspěšnějším měsícem loňského roku, přičemž objem nových hypoték přesáhl sedm miliard korun.

„Více než dvě třetiny nově sjednaných hypotečních úvěrů jsou s fixací na osm a více let. Zároveň se zvýšila průměrná výše hypotečního úvěru na hodnotu okolo tří milionů korun,” dodává.

K vysokému zájmu o úvěry na bydlení u České spořitelny přispěly i nízké úrokové sazby a refinancování hypoték od konkurenčních bank. Z aktuálních dat MMR vyplývá, že s podílem 27 % je banka jedničkou na trhu nově uzavřených hypoték.

Zdroj: Česká spořitelna

Z údajů České spořitelny je v posledních letech patrný rostoucí zájem o dlouhodobé fixace, které jsou reakcí klientů na dynamický vývoj na hypotečním trhu.

Zatímco před pár lety klienti nejčastěji volili pětiletou fixaci u nových hypoték, v loňském roce Česká spořitelna zaznamenala zvýšený zájem o delší fixace na osm let a více let.

PSALI JSME:
Češi mají zájem o delší fixace hypoték, obávají se růstu sazeb

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

ECB upravila inflační cíl na rovná dvě procenta

Evropská centrální banka (ECB) oznámila změny ve způsobu provádění měnové politiky dříve, než se čekalo. Dnešní oznámení je tak vyústěním zhruba rok a půl trvající revize celkové měnově politické strategie.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Půjčujete kamarádovi auto? Rozmyslete si to

Poradna
Půjč mi auto na dovolenou, to moje má malý kufr. Kdo by této prosbě odolal, vždyť kamarád je spolehlivý řidič a se svým vozem momentálně žádný výlet neplánujete? Takže vyhovíte, ale už za pár dní se nestačíte divit, kam vás dobré srdce a výpomoc bližnímu dovedly. Své odpovědnosti majitele a provozovatele vozidla se totiž nezbavujete ani jeho půjčením komukoli.
Rolovat nahoru